Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy vállalkozásba kezdenék,...

Ha egy vállalkozásba kezdenék, de nincsen elég tőkém az induláshoz,találok egy befektetőt akinek van pénze de nem akar dolgozni. Ilyenkor hogy osztódik a bevétel? Milyen cégforma alatt érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Minden hasznos információ érdekel.

Csináltam már ezt a tevékenységet itthon kicsiben, magánemberként. Szeretnèm hivatalosan nagyban is elkezdeni. Mondjuk 20 millió kellene az induláshoz nekem van 2,5 állami támogatás fel lehet venni úgy kb 15millióval szállna be valaki. Én vegezném a tényleges munka 75%átn25% ot 1 alkalmazot +1alkalmi m.v. Az ügyvezetői munkakör eleinte 90 majd 100%át.



2021. jan. 17. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi a garancia, hogy nem bukja a pénzt a befektető?
2021. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy megegyeztek. Nincs szabály a bevétel elosztására. A befektető a kockázatért, hogy a 15 milliója megtérül, akármennyit kérhet, amennyiben meg tudtok egyezni. Lehet úgy, hogy amíg nem térül meg a befektetése, addig x%, utána kevesebb, vagy akármi lehet, rajtatok múlik.
2021. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
#1 Semmi. Minden befektetés kockázatos, ami nem állampapír.
2021. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

3, nyilván, de ki az a hülye, aki ad 15 misit egy kezdő vállalkozónak, aki a negyedét alig tudja összeszedni a szükséges összegnek?


Emellett, ha eddig otthon jól ment 20 millió nélkül is, akkor most minek kell annyi?

2021. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezt neki kell tudnia.

Viszont egy olyan vállalkozás lenne,ahol a kész terméknek mindig van piaca konkurenciától függetlenűl,maximum nagyon alacsony áron. Az eszközök 90%a pedig több iparágban is használható,illetve lakosság is használja,tehát oda is eladható. Igy nagyon nagyot nem tud bukni rajta.

2021. jan. 17. 22:43
 6/14 A kérdező kommentje:

4 mert illegális itthon folyamatosan csinálni.

Plusz nem forgattam vissza a "a haszonból"

2021. jan. 17. 22:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Miről van szó konkrétabban?



Ha azt mondod szuper titkos ötlet és ezért nem árulhatod el akkor felejtsd is el. Az ilyenek 99% zsákutca.

2021. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

"Emellett, ha eddig otthon jól ment 20 millió nélkül is, akkor most minek kell annyi?"

"4 mert illegális itthon folyamatosan csinálni."


Khmmm... És akkor arra akarsz befektetőt szerezni, ami illegális?

Vagy nem adóztál belőle? Mert akkor nem illegális tevékenység, csak némi adócsalást követtél el.

2021. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Mondd meg miről van szó, mi meg elmondjuk érdemes-e próbálkozni. Csak mert a befektető első kérdése is ez lesz, hogy tulajdonképpen mibe is rakja a pénzét.
2021. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Cápák között" - ben olyanokra mondtak néha nemet, hogy csak néztem...

Volt, amiben nem látták biztosítva a pénzüket, volt, ahol nem lett volna elég nagy a haszon és végül volt, akinek azt mondták: jó az ötlet, de ha eddig így tudtak növekedni, akkor csinálják így tovább, valószínűleg megállnak majd a lábukon így is.

2021. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!