Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mezőgazdaság költségek?

Mezőgazdaság költségek?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy hektár föld megművelése. Búza, kukorica, napraforgó esetében, illetve mik a bevételek. Kérlek mindent tételesen bontsatok le.

2021. jan. 19. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Házit kell írnod?
2021. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen készítek neked egy tételes üzleti tervet, minden egyes terménytípusra lebontva, a lehwtséges művelési módok figyelembe figyelembe vételével.


De sajnos egy ilyen dokumentum kb 100 oldal lesz, így legalább 1-2 hónap meló, mire végzek vele, várj kérlek türelmesen, és küldöm, amint készen van.

2021. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
EU-s támogatások lefedik a költségeket, neked megmarad a profit, szóval nagyon megéri manapság. Ebben utazó ismerőseim mind milliókat tesznek el havonta
2021. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

3: igen, csak nem 1ha-n.


Nekem is van ennyi (több is), de ebből még messze nem jön ki uniós költségvetéssel sem semmi.

2021. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kérem 100 oldalban csak körülbelül nagy vonalakban egy általánosat.
2021. jan. 19. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Jaa, csak általános kell? akkor miért írtad, hogy tételes bontásban? na jó, az általános csak 3 hét, akkor szólok, ha készen van.

Ingyen jó lesz ugye?

2021. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kukorica:

Vetőmag 50 ezer.


Műtrágya 70 ezer.


Gyómírtó 20 ezer.


Talajfertőtlenítő igény szerint.


100 liter üzemanyag 35-36 ezer.


Ha van saját gépparkod hozzá.



Ha nincs akkor:


Tárcsázás 10 ezer, szántás 25 ezer, magágykészítés 8 ezer, vetés 8 ezer, műtrágyaszórás 5 ezer, vegyszerezés 5 ezer, sorközművelés 10 ezer, kombájnolás 25 ezer, tarló tárcsázás 10 ezer. Összesen: 106 ezer/ha a szántóföldi munkákra (Ezek elég normális árak, kisebb területrnként 1,5x is lehrt s fíj.).


Plusz fuvar, plusz tárolási , rakodási költségek, ha ezek sem megoldottak.



175-200 ezer/ha minimum kell számolj, ha van is saját gépparkod hozzá.



A saját gépparkodnak amotizációja is van plusz a traktoros se ingyen hajtja. Ezt találtam a dologgal kapcsolatban. Valami hasonlóra gondoltam.

Nem száz oldalban hanem 10 sorban és ingyen mert szerintem ez önzetlen segítség amit én is szívesen bárkinek bármikor.

Csak egy kis szakmai kiegészítést, tapasztalat útján való észrevételeket szerettem volna hozzá illetve pl milyen típusú vetőmag, műtrágya. stb.

De hát mit vártam. Ebben az országban egy tanács is pénzbe kerül.

2021. jan. 19. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Látod!? Máris megoldottad a saját kérdésed :)


Ez is egy hasznos nap volt, mert megtanultál keresni.

2021. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg bizony :) Ugyanis ez a válasz szülte a kérdésemet amire nem kaptam érdemi választ csak kioktatást, ugyanis magamnak kb az 1/4-et megválaszoltam de a továbbiakra lennék kíváncsi amit még feltettem.
2021. jan. 19. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezt így nem lehet közelítőleg sem mondani, ahogy írták, technológia, géppark, méretgazdaságosság, talajviszonyok, aktuális időjárás stb stb függvénye
2021. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!