Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagy erteku gep vasarlasa...

Nagy erteku gep vasarlasa hitelre csak a sajat nevemen lehet?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA-s vallalkozo vagyok es most tervezek venni egy 15 millio forintos gepet, ami varhatoan minimum havi 1-1,5 m ft bevetelt fog hozni ugy, hogy dolgozom vele - tudom, ezaltal mar kiesek a katabol. Aztan akkor mar kimaxolnam a lehetosegeket es berbeadnam a gepet, amikor epp nem dolgozok vele (napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg) viszont itt jon a plot twist, nem vezetek. A parom viszont segitene, beszallna a vallalkozasba, tehat felesben vennenk a gepet es o foglalkozna a berbeadassal. En nevemen lesz a gep es a hitel, viszont kerdes, hogy meglehet-e valahogy oldalni, hogy mindkettonk neven legyen? Vagy hogy tudjuk ezt az egeszet megoldani? A konyvelom semmiben sem segit- epp ujat keresek, de rohadt nehez, mert aki jo, annak nincs kapacitasa..

máj. 11. 11:05
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
34%

1. nem esel ki a katából ekkora bevétellel sem.

2. ha vállalkozásra veszed a gépet, akkor az a vállalkozásod tulajdona, a párodnak semmi köze hozzá. Ha valamilyen jogviszonyban van a vállalkozásoddal, akkor segíthet neked a bérbeadásban, de a bevétel akkor is a vállalkozásodé lesz.

3. magánszemélyként megoldható, hogy közösen csináljátok ezt, viszont akkor bukta ugye a céges hitel meg hasonlók.

4. ez nem igazán könyvelői kompetencia amúgy, közelebb van a joghoz mint a könyveléshez. Ettől függetlenül megértem, ha könyvelőt akarsz váltani, mi is elborzadunk néha, amikor látjuk, hogy milyen "szakemberek" vannak a piacon.

5. Elég egyszerű megoldása van a helyzetednek egyébként, ha megtalálod a megfelelő szakembert, akkor biztosan fel fogja vázolni neked lehetőségként. De a végső döntés akkor is a tiéd lesz, mint vállalkozó.

máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Koszonom, nem is pont ezt kerdeztem a konyvelotol, csupan hogy abban segitsen, hogy milyen vallalkozasi forma legyen meg mennyit kell majd fizetni stb, a havi 1-1,5 millio ft csak a gepbol lenne a bevetel, ezen kivul folytatom ugyanugy a fo tevekenysegem, amibol szinten havi 1m a bevetel, illetve ez csak az elejen ennyi, szoval igy havi 3 millioval szamolok kb, a berbeadassal egyutt. Ezert vagyok tanacstalan hogy mi legyen, a konyvelo mar a legutobbi emailemre nem valaszolt, ahol csak egy egyszeru kerdesem volt, telefonon meg lerazott hamar…
máj. 11. 12:55
 3/60 anonim ***** válasza:

Akkor ez elég nagy red flag vele kapcsolaban sajnos.

A várható bevétellel és költségekkel (alapanyag, személyi jellegű kifizetés, gép écs-je, stb) kell csinálni számításokat a különböző adózási módokra, onnan már ki lehet választani azt, ami a legjobban megéri.

máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
62%
Ha ketten dolgoztok az nem egyéni vállalkozás. Alapítsatok céget, akkor lehet a cég nevén a gép.
máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:

"viszont itt jon a plot twist, nem vezetek"

Olyan ismerős nekem ez, te szórod magadból a hasonló sziporkázó kérdéseket...

máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:

"Jelenleg KATA-s vallalkozo vagyok es most tervezek venni egy 15 millio forintos gepet, ami varhatoan minimum havi 1-1,5 m ft bevetelt fog hozni ugy, hogy dolgozom vele. Aztan akkor mar kimaxolnam a lehetosegeket es berbeadnam a gepet, amikor epp nem dolgozok vele (napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg)"

Nekem a kalkuláció arra jött ki, hogy érdemesebb bérelni...

máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
Miért hitelből akarod megvenni?
máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:

Ez több kérdést is felvet, de nézzük csak azt, hogy tegyük fel, hogy egy bank nyújt egy beruházási hitelt egy ilyen termelőeszköz beszerzésére. Akkor ez a bank zálogjogot fog alkalmazni a gép tulajdonjogának biztosítására, ami lehet, hogy kizárja az eszköz bérbeadását.

Ugyanez igaz lízingre is.

Tehát, amíg ki nem fizeted a gépet teljes egészében, vagyis nem válik a vállalkozásod tulajdonává, addig nem adhatod bérbe.

máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:

"(napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg)"

Jelenleg évi hány napra bérelsz ki egy ilyen gépet?

máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

1. Azt mar megtudakoltam, hogy reszletfizetes eseten nincs szerzodesbe foglalva, hogy nem szabad berbeadni.

2. valaszadonak:Azert nem vezetek, mert tortent egyszer egy autobaleset, ami miatt sajnos nem merek BP-n vezetni.

3. Azert szeretnem megvenni, mert jelenleg havi 2 napra berlem ki es igy keresek vele 5-600 ezer forintot tisztan.

Viszont tobb munkat nem tudok bevallalni vele, ugy hogy berlem, mert igy is nagyon nehez, hogy minden ugyfel raerjen a berlos napokon, ha pedig tobb napra berelnem ki (mondjuk heti 1, az mar havi 400000Ft valaki mas zsebebe, es szinten nehez az ugyfelekkel egyeztetni, hogy pont epp raerjen, mikozben fizethetnem inkabb a reszletet es akkor hasznalom, amikor akarom.

Szoval eleg osszetett az egesz, az elhatarozas megvan, a tobbi meg reszletkerdes, egyelore probalok minel tobb helyrol infot gyujteni.

4. Azert hitelre, mert jelenleg nincs egyben 14 millio ft keszpenzunk (de azt hittem ez egyertelmu)

máj. 11. 17:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!