Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mai infromatikai piacon...

Mai infromatikai piacon mennyire van igény "még egy" IT tanácsadó - szoftver/webfejlesztő vállalatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentleg IT tanácsadóként/projektmenedzserként dolgozom, és tervezek a jövőben egy saját vállalkozást indítani, főként IT területen, akár IT tanácsadással, illetve szoftver/webfejlesztéssel tevékenykedőt. Azonban előtte szeretnék körülkérdezgetni itt is, hogy ki mit gondol van "még egy" ilyen vállalatra igény (úgy, hogy nagy piaci szereplők vannak már, mint pl. az IBM, Accenture)? Természetesen bárki válaszolhat, de főleg azok válaszára vagyok kíváncsi, akik releváns szektorban dolgoznak vagy van tapasztalatuk. :)

Előre köszönöm a segítséget!



2021. jan. 27. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Van igény
Nincs igény
Van, de nehéz érvényesülni
Nem tudom
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Az IT területet majdnem pozitív irányba lendítette a vírus. Mindenki Homeofficeba és online platformokon tölti az időt, természetesen csak abban a szektorban, amiben ez lehetséges. Vannak területek, amelyek vissza estek és ők nem fognak it fejlesztésbe fogni.
2021. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hatalmas igény van minden IT-s cégre, de ez nem úgy működik, hogy megalapítod a semmiből, 2 nap múlva kopogtatnak az ajtódon, hogy lenne itt egy kis munka.
2021. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ebben dolgozol, akkor pontosan tudod, hogy hogyan megy.


Ha ezt a kérdést fel kell tenned, főleg, ha itt a gyakorin, akkor nem ebben a szegmensben dolgozol, és esélyed sem lesz rá, hogy értékesítsd a tudásod.


Btw, a b4, ibm, és társai egészen más ligában játszanak, mint te fogsz valaha (de legalábbis a következő 30 évben), így teljesen feleslegees azt nézened, hogy mi van velük. Nyilván egy milliárdos banki/kormányzeti megbízást nem fogsz elnyerni előlük, de nagyon sok cég van, aki nem képes megfizetni ezt az árszínvonalat.

2021. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2: Természetesen ezt tudom. Nap mint nap látok ügyfélszerzési folyamatot, illetve rengeteg információt olvasok szakkönyvekben, így tudom, hogy mik a szükséges lépések a sikerességhez, viszont a lépéseket nagyon nehéz megtenni a piaci verseny miatt, az biztos. :)
2021. jan. 27. 16:08
 5/7 A kérdező kommentje:
A válaszom a #3 válaszolónak is aktuális. :)
2021. jan. 27. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kötözködni akarlak, de felesleges ilyet kérdezni.

Egyrészt nem az igény dönti el a jövődet, hanem az érvényesülési/fejlődési képességed és a tudásod.


Másrészt nehéz megmondani, tíz év múlva mi lesz a helyzet. Valószínűleg tovább bővül a szektor, de Te nem elférni akarsz, hanem a legjobbak közé tartozni. Nekik pedig minden piacon van helyük.

2021. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés sosem az, hogy van e igény tanácsadásra, hanem az, hogy hogyan talál a kereslet össze a kínálattal.



Teszem azt, én vagyok a világ egyik legjobb architektje valamilyen olyan területen, ahol gyakran vesznek igénybe a cégek külső szakértőket.


Jelenleg dolgozom állásban, az üzletet alapjában véve szerzi nekem az erre szakosodott csapat, meg ugye mivel valami nagy tanácsadó cégnél vagyok, ezért eleve ismert a nevünk.


Az nem kérdés, hogy a tudásom át tudom vinni a saját kis cégembe, az viszont nagyon is kérdés, hogy a kapcsolati tőkém át tudom e. Hogy egyáltalán van e kapcsolati tőkém?


Hogy most azért kapok rengeteg megbízást, mert az ügyeleimnek fontos, hogy az elkészölt anyagon egy neves tanácsadó cég pecsétje szerepeljen, vagy azért, mert én akkora szaki vagyok? Hogy most az én tudásom szerzi a munkát, vagy a sales team?


Ez az a pont, ahol lehetek én bármekkora szakember, ha nem tudom a továbbiakban a neves tanácsadó cég pecsétjét ráütni a tanulmányomra, akkor máris nem biztos, hogy eladható marad a tudásom.


A másik oldalt, én jártam már úgy, hogy a neves tanácsadó cégtől kivált az egyik szakmai csapatuk, és gond nélkül bíztuk meg továbbra is őket, mert értettek hozzá. De itt azért kellett az, hogy jól ismertük őket korábbról, az nem elég, hogy megjelenik a piacon egy csapat, aki azt állítja, hogy ők értenek hozzá.

2021. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!