Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ilyen non-profit szervezet...

Egy ilyen non-profit szervezetnek mekkora a jövője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai világban elengedhetetlen már a személyi számítógép (PC, laptop). Pláne ebben a helyzetben, ahol az oktatás online formában folyik. A jövő meg affelé tart, hogy egyre jobban kötöttek leszünk a számítógépekhez. Ezzel személyesen nincs is problémám, hisz munkám is a számítógép piacától, szoftverhasználástól függ. Azonban vannak olyan helyek - főként azok, hol nincs sok munkalehetőség, ebből kifolyólag mélyszegénység van -, ahol sajnos egy számítógép megvétele szinte lehetetlen, anyagi szempont miatt. Ezeknél a családoknál a gyerekek sem tudnak emiatt a 21. századdal együtt fejlődni, és ők emiatt a későbbiekben nagy hátránnyal indítanak eleve, ha nem lehetetlen helyzetből.

Ötletem az lenne, hogy egy olyan non-profit vállalkozást indítani, mely az esetleges kidobandó, de még működő, vagy minimális javítással működőképes informatikai eszközöket (főként számítógépeket) összeszedné, és eljuttatná a szegényebb régiókba. Akár iskolák is tarthatnak igényt, mondjuk egy "lefoglalási" online felületen (pl. lefoglalnak 25 laptopot, és amikor összegűlik, akkor megkapják). Dolgoztam nagyvállatnál és amikor elmentem onnan, akkor a laptopom egyszerűen "megsemmisítették". Nem használták fel, nem adták oda egy új kollégának, hanem kidobták. Szerintem ez rettentő nagy pazarlás. Lehet mondani, hogy az állam ilyet projektet csinál már, de sajnos nem olyan nagy volumenűt. A "raktárba" mindenki adhat már-nem-használt laptopot, számítógépet (mind vállalatok, mind magánszemélyek).

A szállítást és a logisztikával később foglalkoznék, mindenesetre valószínű, hogy partnerséggel, egy non-profit fuvarozócéggel oldanám meg.

Szerintetek egy ilyen vállalatnak mennyire van létjogosultsága és értelme?

Ha ilyen már létezik, akkor felejtős. Én nem találtam ilyet még, ezért írom az ötletem.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2021. jan. 27. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt elolvasva az első ami eszembe jutott hogy van értelme, sőt tetszik az ötlet és jó célt is szolgálna.

A második ami eszembe jutott, hogy amikor én 5-6-7-8 éves eredetileg .... játékokra, majd később munkára, videóvágásra vásárolt ... szóval nem gagyi gépeimet... tokkal-vonóval próbáltam értékesíteni a KUTYA nem jelentkezett akkor sem, amikor már gyakorlatilag 20 ezer forintért dobtam volna bárki után...

Nos ezek alapján én azt szűrtem le, hogy akinek már egyáltalán van internetkapcsolata az nem szegény. Ugyanis a szegény a filléres, de használható és jó dolgokért ugrál, repes örömében...

Aztán heccből felraktam INGYEN ELVIHETŐként a szajrét... na akkor 1 órán belül 5 telefon. Ilyen a magyar....

És nem a szegény hív olyankor se hanem a seftelőbajnokok....



Ez csak egy ilyen kitérő volt, bocs csak feltörtek az indulatok.

Szóval én örülnék ha megvalósulna egy ilyen projekt, szurkolok neki és remélem hogy ebben van ráció... főként azt remélem hogy el tudnak jutni a VALÓS szegényekhez az eszközök.

Szal drukkolok és üdv

2021. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Igazad van abban, hogy internetkapcsolat is kéne hozzá, meg abban is amit írtál, hogy sajons valóban vannak olyanok, akik csak kihasználják az "ingyenességet". Az ötlet kivitelezése későbbre esik majd, eddig csak az igényfelmérést kezdeném el, valós "piackutatással". Azt, hogy higyan szűrjem az ilyeneket, és esetleg hogyan tudnám az internet problémát (mert valóban, csak annak van internete, aki tudja fizetni azt, aki meg fizeti, annak van azért annyi pénze, bár itt vannak részletkérdések) is kiküszöbölni, az a jövő zenéje. :) De köszönöm a választ! :)

2021. jan. 27. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Több értelme van, ha kialakítanak olyan termeket (akár a suliban, akár máshol), ahol hozzáférnek a gyerekek a nethez. Annak nincs értelme, hogy Rikárdó hetente elissza a kocsmában a laptopot, amit ifjabb Rikárdó kapott a széplelkektől.
2021. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De miért kell ehhez vállalkozás? Csinálj egy nonprofit egyesületet és kész.

Az ötlet önmagában nem rossz, de a legtöbb ilyen módon elérhető gép annyira elavult, hogy lényegében használhatatlan az oktatásban.


A nagy cégek, kormányzati szervek pedig az adatbiztonság miatt semmisítik meg a már nem használt gépeket. Ezeket nem fogod tudni megszerezni.


Mi szerveztünk ilyen gyűjtést idén tavasszal amikor a távoktatást bevezették. Nem volt túl sok felajánlás....

2021. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!