Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha a párom helyet írók alá a...

Drujidix kérdése:

Ha a párom helyet írók alá a céges papírokat az hamisítás?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt es van 2 közös gyerek es 1et a nevére vett, de most úgy alakult hogy elég csúnya vége lett a kapcsolatunknak es azzal fenyeget hogy okirat hamisításért feljelent mert ő nem volt sosem képes alá írni a papírokat. Nem voltunk házasok csak egy háztartásban éltünk. De viszont mindig engem kért meg hogy írjak alá mindent.

2021. jan. 28. 06:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Bizonyítsa be
2021. jan. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

1-es, az baromira nem lesz nehéz - elég egy írásszakértő hozzá, hogy nem az övé az aláírás.


"De viszont mindig engem kért meg hogy írjak alá mindent."

"Ha a párom helyet írók alá a céges papírokat az hamisítás?"


Most akkor megtörtént már a dolog vagy ezután fog?

Az Ő nevét írtad alá vagy a sajátodat?

Milyen céges papírokról beszélünk - van vállalkozása?

2021. jan. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2/ igen meg történt jó párszor írtam alá


Igen az ő nevét


Igen a saját vállalkozása csak annyira analfabéta hogy nem Tudott elintézni semmi és mindig nekem kellett

2021. jan. 28. 07:05
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát, akkor bizony elég nagy bajban vagy, ha az Ő nevét írtad alá.

Ez valóban okirathamisítás és így húzott csőbe. Ebből nem nagyon fogsz jól kikeveredni.


Mivel nem tudjuk, mi állt azokon a papírokon,csak ennyit másolok be:


"Egy negyedik típus a közokirat hamisításban való közreműködés. Aki közreműködik valótlan adatok közhiteles nyilvántartásba történő bejegyzésében, az úgynevezett intellektuális közokirat- hamisítás bűntettét valósítja meg. Nézzük meg most ezt az elkövetési módot is.


Az egyik legjellemzőbb elkövetési mód, amikor a hamis okirat előállításának érdekében az aláíró személy aláírását hamisítják meg. Felhívjuk a figyelmet, hogy az aláírás hamisítása is büntetendő, az aláírás hamisítás büntetése akár szabadságvesztés (börtön) is lehet."


A teljes cikket itt olvashatod:

[link]

2021. jan. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Az aláírás azé, aki elismeri. Buta voltál, hogy céges ügyekben te jártál el helyette. Ha bebizonyosodik az igaza, akkor büntetendő vagy, ráadásul tudtában voltál annak, hogy amit tettél az nem törvényes.

Aki képtelen pár paítt aláírni, vagy céges ügyet intézni, annak ne legyen cége.

2021. jan. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De a céghez viszont én is be vagyok jelentve mint alkalmazott és a Könyvelőt is én intéztem állandóan
2021. jan. 28. 07:25
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy. Ha más nevében írsz alá, az hamisítás. Kőzokirat esetén bárki, magánokirat esetén az tehet feljelentést, akit kár ért.

Mindkét esetben fontos, hogy ha akkor lesz csak vétség, ha az okiratokat fel is használtátok.

2021. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy te alkalmazott vagy akárhol is, nem vagy jogosult a fönök nevét aláírni bármilyen iratnak is.


Jogilag egyértelmüen hamisítás, ha ezért feljelent, nagyon megszívod!

2021. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kár nem keletkezek az okiratok aláírásával.
2021. jan. 28. 07:59
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha magánokirat és nincs kár, akkor kétséges. Nekem úgy is visszadobták a feljelentésemet, hogy hamis szerződéssel próbált valaki hosszabb felmondási időt kierőszakolni, de lebukott és végül azonnal bontottunk a szerződést. A rendőrség azt mondta, hogy mivel végül nem volt a felhasznált hamis szerződésnek jogkövetkezménye, nincs ügy.


Közokirat más kérdés.


Legközelebb használj aláírásbélyegzőt.

2021. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!