Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miként lehet egyéni vállalkozó...

Miként lehet egyéni vállalkozóként kínából behozott termékből készíteni eladásra terméket?

Figyelt kérdés
Kinabol behozott termékekből szeretnék babáknak rágcsa és cumiláncot készíteni. Többen foglalkoznak már ezzel és biztos hogy mindenki ott szerzi be hozzá mivel Magyarországon nem lehet. A kérdésem az lenne hogy katás vagy egyéni vállalkozóként hogy tudom ezeket rendelni. Aliexpresszrol lehetséges mert az alibaba nekem túl nagy. Nem akarok nagy vállalkozást csak mégis hogy legális legyen az egész. Számlát kell kerni? Be kell vámoltatni? Vagy hogy működik ha katás vagyok nem kell elszámolni a kiadást de gondolom igazolni kell hogy honnan van ahhoz mindenképp kell számla is? Nagyon jó lenne ha lenne valaki aki jártas a dologban és szívesen segítene. Köszönöm szépen.

2021. febr. 5. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Vállalkozás kell hozzá, igen. Az, hogy katás vagy nem katás az sokmindentől függ, hogy mi érné meg jobban. Vámoltatást valszeg nem fogod tudni megúszni. Beszerzésekről a számlát el kell raknod, hogy tudd igazolni. Számlát kell írnod minden eladásról, igen.

Inkább annak járj utána, hogy milyen engedélyek kellhetnek, mert azért amit babák szájába raknak, gondolom kellhet valami egészségügyi alkalmasság rá.

2021. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megsúgok valamit az aliexpresszről.


X ezer ft felett havonta járhatsz a vámügyosztályra vámkezelésre, amennyiben cégnévre rendelsz akkor meg kapásból a vámra megy.


Ráadásul vannak az "aliexpresszes" cuccokra megfelelő "magyar" importőrök. Minden amit ott megvehetsz megkapod az ázsiacenterben vagy a törököknél a piacon, van hogy még olcsóbban.

2021. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!