Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként milyen...

Egyéni vállalkozóként milyen adózási formákat tudok választani? A KATA-t ismerem nagyjából, mert egyik ismerősöm azt csinálja és el is magyarázta, de azon kívül még milyen lehetőségek vannak/lesznek jövő évtől?

Figyelt kérdés
2020. dec. 15. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Könyvelő. Majd elmagyarázza.

Vagy írd be a google-ba, hogy egyéni válallkozó adózása: hadd ne magyarázzuk el nap mint nap azt, amit egy könyvelővel fél óra alatt át tudnál beszélni.

2020. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1-es:

Köszönöm, mindenképpen beszélek majd egy könyvelővel, de előtte tájékozódnék mások tapasztalatairól és véleményéről, az alapján akarok neten utánajárni a különféle adónemek szerinti adózásnak és a könyvelővel már felkészülten szeretnék beszélni.


Egyébként a Google-keresőn kezdtem a tájékozódást, de a Google-találatok ezerféle megközelítésből írják le a dolgokat, az oldalak nagyrésze sokszor csak találgat és sok mindenről feltételes módban írnak, a fele nem naprakész, ráadásul mindenhol kitérnek a KKV-kra és az "egyéni cégekre" is, ami engem pont nem érdekel mert én egyéni vállalkozó akarok lenni és nem cég vagy többszemélyes vállalkozás... pont ezért írtam ki ide a kérdésem.


Csak annyit akarok itt első körben megtudni, hogy a KATA-n kívül mi van még. Nem tízezer szavas leírásokra vagyok kíváncsi, csak az egyéni vállalkozóként választható adónemeknek a nevére. Egy rövid felsorolás is elég, onnantól már megoldom magam - de persze ha valaki hozzáteszi még a személyes/szakmai véleményét és tapasztalatait is, akkor külön hálás vagyok érte.

2020. dec. 15. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Na látod kérdező, ezért járok ide már csak trollkodni😄 egyszer én is felettem itt egy szakmai jellegű kérdést és jöttek a marhák, hogy a gugli a barátod, meg fordulj szakemberhez blablabla. Érted, válaszolni nem tud, de hozzászól mert nem tetszik neki, hogy egy kérdező oldalon kérdezel. Rohadjon meg az ilyen.

Amúgy a kérdés engem is érdekel, azért is kattintottam rá, erre nem egy ilyen nyomorult válaszolja a hülyeségét.

2020. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!