Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy cég csak egy üzletággal...

Egy cég csak egy üzletággal foglalkozhat?

Figyelt kérdés

Ha pl valakinek van autószerelő műhelye, akkor ugyanazon a cégen belül, akár ugyanazon az udvaron lehet barkácsüzlete vagy pl ABC-je is?

Csak elméleti kérdés.



2021. febr. 9. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyivel, csak legyen bejelentve a tevékenységi kör, illetve szerezze be az engedélyeket, ha szükségesek ahhoz, amit végezni akar.
2021. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem tudom, hogy szabályozzák-e egészségügyi vonatkozásban, hogy lehet-e egy telephelyen ABC és autószerelő műhely is, van-e ilyen megkötés.

De az általános válasz az, hogy foglalkozhat egy cég egyszerre sok különböző tevékenységi körrel is, és általában ez is a jellemző.

2021. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általánosságban mondhatjuk azt, hogy foglalkozhat a cég annyi tevékenységgel, amennyivel akar és van rá jogosultsága.

Van néhány kivétel, néhány tevékenység, ahol korlátozva van, hogy mást nem végezhetsz, de ez elég ritka.

2021. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Ez azért fontos, mert édesapámnak van egy cége (autószerelő műhely, alkalmazottakkal meg minden) és szeretnék ugyanarra a telekre (1 hektár a telek, tehát távol esne az üzlet a harázsoktól és a műhelytől) az ő cégén nyitni egy autóalkatrészekkel foglalkozó kis üzletet.
2021. febr. 9. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Annak szerintem semmi akadálya, de kérdezz meg egy ebben járatos (jogban, nem autószerelésben) személyt is.

2021. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy a két cég több költség plusz több hivatalos teendő, adminisztratív munka, de nem lenne mégis jobb?


A kereskedés az mindig bizonytalan dolog. És ha veszteséges lesz ne legyen minden veszélyben.

Ha gond lesz, akkor ne érintse mindkét céget, elég ha az egyiket, nem gondolod?


Ti dolgotok, meg ha tanácsot akarsz úgyis inkább szakemberhez (könyvelő, ügyvéd) fogsz fordulni, de én mégis ezt mondanám.

2021. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6

Igazad van pénzügyi szempontból, de itt az a helyzet, hogy édesapám a műhelyben "feketén" árult eddig alkatrészeket és volt is nagy kereslet irántuk. Csak szeretné legálissá tenni, ne legyen baja belőle, mert most már nagymértékben csinálta és felajánlottak, hogy foglalkozzak vele én ha akarok.

2021. febr. 9. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem. Talán még így is megérné a két cég, amiatt amit írtam, de ha nem látsz benne kockázatot persze csináld ahogy jónak látod.
2021. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!