Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol tudnék magam mellé emberek...

Hol tudnék magam mellé embereket szerezni, csapatot szervezni? Álláshirdetést írjak ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rendkívül érdekelnek a vállalkozások, könyveket bújok, konferenciákon veszek részt, természetesen mint hallgató (online), illetve mesterképzésre is jelentkeztem (Vállalkozásfejlesztés). Egy szóval az üzleti világban el tudok navigálni, vállalat felépítésének alapköveit/mérföldköveit is tudom, nagyon dedikált is vagyok. Jelenleg 24 évesen projektmenedzserként dolgozom, informatikai szektorban (IT Tanácsadó/IT Projectmanager).


A közeljövőben szeretnék egy saját vállalkozást indítani. Tudom, hogy a folyamat nem olyan, hogy egyik nap elindítom aztán dől a pénz. Pontosan tudom, hogy jó pár hónapig, vagy akár egy-két évig is, amíg nincs termék prototípus és nem vagyunk piacon, azaz nincs bevétel, ebből kifolyólag nem lesz cashflow, aminek következteképp pedig nem lesz fizetés se. Magam részéről ez rendben van, mert elhivatott vagyok, azonban nem tudom, hogy hol tudnék olyan embereket találni, akik legalább annyire elhivatottak, mint én, illetve akár egyes szakterülethez jobban értenek mint én. Például 'Kis Pista' nagyon jól tud programozni (átlagon felül), vannak egyedi ötletei, azonban nem ért az üzlethez, a bevezetéshez, tőkeszerzéshez. Ebben az esetben egymást ki tudnánk egészíteni és egy vállalatot/vállalkozást építeni erre, akár IT tanácsadás, vagy software fejlesztésre szakosodva.


Elvárásaim az illető felé nem lennének többek, mint magam felé:

- Amíg nem látjuk, hogy hogyan működünk együtt, mint partnerek/üzlettársak, mind kollégák, illetve míg nincs prototípus/piacképes termék addig csak 'rendes' munka után/hétvégente dolgoznánk.

- Nem lenne ezért fizetés sem. (Prototípus után tőkeszerzés lenne a fő cél, aminél már lehet, hogy 100%-ban a vállalkozásra kéne fokuszálni, illetve sikeres tőkeszerzés (akár befektető, akár eladások) esetén fizetésről is beszélhetünk.)

- A tervezést együtt csinálnánk, üzleti illetve technikai részekbe bevonnánk egymást, döntéseket együtt hoznánk meg, teljes transzparencia lenne.

- Saját befektetett tőkénk/időnk mérlege egyensúlyban kellene hogy legyen. (Egyensúlynak tekinteném azt is, ha valaki több tőkét tesz bele, míg más több időt)

- Az egész "kezdés" önszántunkból és elhivatottságunkból fakadna, ha mást is bevonnánk, őt is csak úgy vennénk be, ha neki is elhivatottság, illetve a tenni akarás (értékteremtés) a motivácó.

- Nem csak IT szegmensben gondolkozok. Nekem abban (IT tanácsadás, Projectmanager) van első körben tapasztalatom, ismertségem, de bármilyen értékteremtő folyamat elkezdésébe szívesen beszállok. :)


Tehát a kérdésem az lenne aktív, tasztalattal rendelkező vállalkozóktól, hogy ilyen esetben honnan, hogyan találjak partnert? Csak írjak ki egy álláshirdetést, feltüntetve, hogy társalapítót keresek?


Előre is nagyon köszönöm a segítségedet!


Ha több infóval tudsz szolgálni, esetleg segíteni szeretnél/tanácsokat adni, abban az esetben küldhetsz privát üzenetet és ott megadom az email címem, amin levelezhetünk. :)



2021. febr. 9. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok szerencsét ahhoz, hogy találj olyan embert, aki magas tudású és ingyen szívjóságból segít felfuttatni neked egy vállalkozást. :D
2021. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem így kellene hozzáállni ehhez szerintem, hogy


"- Amíg nem látjuk, hogy hogyan működünk együtt, mint partnerek/üzlettársak, mind kollégák, illetve míg nincs prototípus/piacképes termék addig csak 'rendes' munka után/hétvégente dolgoznánk.


- Nem lenne ezért fizetés sem. (Prototípus után tőkeszerzés lenne a fő cél, aminél már lehet, hogy 100%-ban a vállalkozásra kéne fokuszálni, illetve sikeres tőkeszerzés (akár befektető, akár eladások) esetén fizetésről is beszélhetünk.)


- A tervezést együtt csinálnánk, üzleti illetve technikai részekbe bevonnánk egymást, döntéseket együtt hoznánk meg, teljes transzparencia lenne."


Hanem inkább úgy, hogy te segíts nekem ebben én meg segítek másban.


Te segítesz terméket / piacot szerezni, én segítek neked kertet ásni stb.


Mindíg az szokott többet adni aki kér.


win-win szitu magyarországon elég ritka...

2021. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan ezt nem értem, hogy tényleg ilyen vadmarhákat termel ki az egyetem, akik azt várják hogy majd valaki más ingyen segít nekik kikaparni a saját gesztenyéjüket?
2021. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

" nagyon dedikált is vagyok."


??? Ez miii?? :D

2021. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: Minden mai sikeres vállalkozás a semmiből indult. Persze, nehéz, de ha meg sem próbálja az ember, akkor máris veszített. Ha meg csak egy ember társulna, akkor már el lehet kezdeni és ugye több szem többet lát. :) Pont ezért vállalkozás, mert vállalkozol.


#2: Igen, én így gondoltam. Egy szimbiózis. :) Ő pl.: tud programozni, én meg tudom az üzletet. Magától nem tudná eladni a programot, én segítek ügyfeleket keresni, értékesíteni.


#3: Miért lenne hülyeség? Kell hozzá egy attitűd az igaz. Az is igaz, hogy nem mindenki szeret belevágni a bizonytalanba... Azoknak nem is ajánlott vállalkozni. Másrészt miért más kaparná ki azt a bizonyos gesztenyét? Én ugyanúgy dolgoznék, keresném az ügyfeleket, üzleti stratégiát építenék ki, értékesítenék, tőkét kovácsolnék (pl.: befektetők felkutatása, meggyőzése)... Ahogy az előző bekezdésben olvashattad, vagy akár ahogyan a 2. válaszoló írta, win-win szituációt kell kialakítani. Nem értem, hogy mire gondolsz...

2021. febr. 9. 13:58
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: Dedikált = Elhivatott. Kitűzöm a célt és meg is valósítom.
2021. febr. 9. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a motivált :-)

A dedikált az egy könyv szokott lenni :-)

2021. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7: Haha. Esküszöm rémlik, mintha hallottam volna mondatban is már. Ugye nekem az angol "dedicated" szóból eredendően jutott eszembe. De így, hogy mondod... :D
2021. febr. 9. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"dedikál (ige)

Dedikál.jpg

Ajánlást ír; irodalmi, zenei mű elejére, fényképre, ajándéktárgy mellé rövid szöveget ír, amellyel a személy (a szerző) a művét vagy az ajándékul adott tárgyat tisztelete, megbecsülése, szeretete, hálája jeléül adott személynek ajánlja.


Az író új regényét édesanyjának dedikálja. A híres színész fényképeket dedikál a rajongóinak."

2021. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Igen, igen tudom, csak siettem a szöveg megírásával, így jött az angolból. Persze így már értem. :D Amúgy főleg angolul írok-olvasok. :)
2021. febr. 9. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!