Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Volt olyan ,hogy az ügyfél...

Volt olyan ,hogy az ügyfél nem fizetett ?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy van egy vállalkozásod és kimentél az ügyfélhez szerelni legyen az bármi és utána mondta hogy nem fizet ki ? Hogy oldottátok meg mik a lehetőségek ilyenkor a vállalkozónak ?

Mert ez általában szóbeli megegyezés van és nincs róla papír.



2021. febr. 16. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha csaltál az adóval (aka szóbeli megegyezés), akkor ne lepődj meg, hogy veled szemben is csalnak.


Ha van papír, akkor sima ügy, fizetési meghagyás, és csókolom. Anélkül mehetsz erősködni, hátha izmosabb vagy nála.

2021. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
A szóbeli szerződés is szabályos... nyilván bizonyítani nehézkes.
2021. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Én minden esetben kiszamlazom. Ha esetleg nem fizet a határidőre (nyilván nem azonnal szoktak fizetni az ügyfelek) akkor elkezdek érdeklődni az egészsége felől. Minden nap. Többször.


Ha ez nem segít, megy a fizetési meghagyás. Nem szórakozok.... 😁


Nagyon ritka az ilyesmi egyébként.

2021. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Én mondjuk nagyon egyszerűen oldom meg.


Szolgáltatások esetében: Addig bele sem kezdek, amíg nincs kifizetve.

Termékek esetében: Addig nem adom fel a postán/futárnak, amíg nem érkezett meg a pénz.

2021. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szolgáltatások esetében: Addig bele sem kezdek, amíg nincs kifizetve."


Én addig nem fizetek, amíg kész nincs. :)


Kifizetem, aztán soha nem fejezi be. Persze...

2021. febr. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

#5:


Ebből máris érezhető, hogy mi egyszerűen nem egymást keresnénk.


Te az a fajta vagy, aki még egy futárcéggel, vagy a postával is harcba keveredne, hogy "majd akkor fizetek, ha megkaptam a visszajelzést, hogy megérkezett a címzetthez".


*****


Én időben mért online szolgáltatást nyújtok. Több felületen is értesül a Time-tracking-ről a megbízó.

A szerződésben pedig benne van, hogy mennyi időmet, milyen határidővel vette meg.

Ha ez nem teljesülne, akkor be tudna perelni. Csak ilyen még nem történt, mert ezt mindig betartom.

Sőt, a határidő lejárta előtt egy hétig minden nap értesítést kap a megbízó, hogy X óra még hátra van, használja ki, és adjon feladatot, ne legyen az, hogy kifizetett 10 órát, de csak 8-at dolgoztat le.


#4 voltam.


Üdv,

egy VA

2021. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

"Szolgáltatások esetében: Addig bele sem kezdek, amíg nincs kifizetve."


LOL :D


Utána meg én rohangálok a mester után, hogy méltóztasson már tényleg kifáradni a megbeszélt időpontban (nem, nem fog), hivogatom, könyörgök neki...


Nem barátom, az elvégzett munkát fizetik ki. A muna elvégézéről írunk egy papírt (igen, akkor ha 100-at mondtál az elején, akkor 100-at fogsz kapni, amikor jön a számla, mert nem 100+áfát mondtál, hanem 100-at, tehát abban nyilván benne van az áfa is).


Az utóbbi időben pár mester szívta meg, hogy ő nem gondolta, hogy számla kell, és nem gondolta, hogy az árajánlatban leírt áron kell a számlát adnia, nem pedig hozzácsapja még az áfát, miegymást, mert "így szoktuk" :)

2021. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

#7:


És az engem miért érdekelne, hogy hogyan csinálják mások, főleg olyanok akiknek a helyszíni jelenléte szükséges?


Üdv,

egy VA

2021. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

nem kell személyes jelenlét? akkor szállítasz, én ellenőrzöm, és fizetek.


ha cégnek hozod, akkor 30 nap múlva fizetek :)

2021. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

#9:


Továbbra sem értem, hogy ehhez a példádhoz nekem mi közöm lenne.

Nekem nincs szükségem személyes jelenlétre, és nem is szállítok semmit.


Üdv,

egy VA

2021. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!