Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kaptam előleget, elkezdtem...

Ha kaptam előleget, elkezdtem a munkát, de visszamondják, visszatarthatom a részem?

Figyelt kérdés

Akadt egy borzalmas ügyfelem, megbeszéltünk mindent, erre 1 héttel az elkészülés előtt elkezd módosítgatni, és háborogni, hogy hát ő mindenből a drágát rendelte, és hát ugye minden benne van az olcsó árában. Konkrétan, mintha rezet fizetett volna, és utána felhívna, hogy hogy áll az arany szobra. (Ráadásul a kedvencem: 1 nap alatt elkészült-e már...) Úgy vagyok vele, hogy eddig is csak a gond volt vele, hagyjuk egymást békén, visszaadom az előlegét. Viszont fektettem már a munkába, vettem meg hozzávalókat, illetve időm és energiám ment el rá.

Szerződésünk van, de abban csak a körvonalak vannak, anyagra nem tértünk ki, előlegszámla készült.


A kérdés: ha megállapodunk, hogy nem készítem el a munkát, megkapja az eddig beszerzett anyagokat, és levonom a munkadíjamat, a többit visszaadom, ez így reális? Van valami törvény erre? Soha nem fordult még elő ilyen, nem vagyok jártas a témában.



2018. márc. 26. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
miről is van szó pontosan? mit tartalmaz a szerződés?
2018. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állapodjatok meg arról, hogy mennyi az, amit neki visszafizetsz, a maradékról állíts ki egy mínuszos végszámlát és utald vissza az összeget.
2018. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szerződés csak a munkák méretét és árát tartalmazza, az anyagokat nem. Tartalmazza viszont, hogy "jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a ptk rendelkezései irányadóak. "

Az biztos, hogy átfogalmazom a szerződést, és mindent tartalmazni fog innentől, hihetetlen emberek vannak.

2018. márc. 27. 09:47
 4/5 A kérdező kommentje:

*Én sem szeretnék az ügyféllel kitolni, ezért tisztességesen szeretnék eljárni de a nélkül, hogy nekem károm keletkezne.

Mindig az Ő elégedettségük a legfontosabb, de van az a szint, amit muszáj elengedni.

2018. márc. 27. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora volumenű a munka, de talán kérdezz meg egy jogászt az ügyben. Ennek biztosan ára lesz, de elkerülheted hogy később bíróságon támadjon ez a problémás vevő.


Amúgy ha meg tudsz vele egyezni írjatok le mindent amiben megegyeztek és írja alá tanúk előtt.

2018. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!