Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás indítása...

Sajtosmatyi kérdése:

Saját vállalkozás indítása esetén mi történik, ha nem tudom teljesíteni, amit a megrendelő kért?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szoftverfejlesztőként dolgozom mint alkalmazott, de gondolkodom, hogy vállalkozóként folytatnám a karrierem.


Napi 8 órában dolgoznék egy másik cégnek vállalkozóként. Ha tegyük fel nem tudom megcsinálni, amit kérnek, akkor mi fog történni? Alkalmazottként kirugnának és kész, vállalkozóként megszüntetnék a szerződést és ennyi?



Vagy ilyenkor van lehetőségük kártérítésre?


2021. febr. 20. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit írnak a szerződésbe.

Elég messze vagy még a vállalkozóvá válástól.

Szerintem még gyűjtsd az infókat, mielőbb komolyabban fontolgatni kezded a dolgot

2021. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Matyikám, te olyan messze vagy a szoftverfejlesztestol, mint Makó Jeruzsálemtől. Ha az lennel, pontosan tudnád, hogy mi a következménye, ha a céged nem szállítja a megoldást az ügyfélnek akar alkalmazottként is.
2021. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kötbérnek hívják, és EVként a teljes vagyonoddal felelsz.
2021. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem kicsit félreértitek a kérdést.


Van egy cég, ahova elmehetnék dolgozni, de ők nem alkalamzottként vennének fel, hanem vállalkozóként. Pontosabban egyéni vállalkozóként.

Azaz a saját laptopomon, otthonról dolgoznék nekik, napi 8 órában.

2021. febr. 21. 00:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg bújtatott foglalkoztatásnak hívják.
2021. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha pl ide felvennének, mint vállalkozó és mégsem passzolunk egymáshoz a céggel, akkor megszuntetik a vallalkozoi szerzodesem es ennyi?


[link]

2021. febr. 21. 00:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem home office munka, ki kell költözni. Az hogy Németországban hogy megy az egyéni vállalkozás, nem tudom. De magyar év-ként biztosan nem fogsz a német államnak dolgozni.
2021. febr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
A szerződésben rögzítik a nem teljesülés feltételeit és szankcióit.
2021. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szankció az pl a szerződésbontás szokott lenni, ugye? Itt s van felmondás idő meg ilyenek?


Ez egy jó példa itt magyar cég keres vállalkozói viszonyba programozót.

[link]

2021. febr. 21. 11:10
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Ha kárt okoztál a cégnek a nem teljesítéssel (például felesleges költségeik keletkeztek), akkor kötelezhetnek a megfizetésére a szerződésben foglaltak alapján.

Felmondási ideje is lehet a szerződésnek, attól függ, mi van benne lefektetve.

2021. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!