Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Édesapámék cégét részben...

Édesapámék cégét részben könyvelői szarvashibák miatt felszámolják, jelenleg vesztegzár alatt van. Van esély, hogy megtarthatják az ingatlant, ami a bolt?

Figyelt kérdés
A cég megszűnése után KATAsként szeretne apa tovább működni, de ha nem maradhat meg az üzlet, úgy nehéz lesz. :( Nagyon el van keseredve.

ápr. 28. 22:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ott még értelemszerűen nem tartanak, hogy a könyvelő ellen pert indítsanak, de sanszosan megnyernék ellene.:/
ápr. 28. 22:39
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjük ott, hogy kinek a tulajdona az ingatlan?

A könyvelői szarvashibák mellett az ügyvezetés felelősségét is érdemes vizsgálni sok esetben.

ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez is fantáziakérdés, mint a korábbi kérdéseid a kamu céggel kapcsolatban...


Ám legyen játszunk el a gondolattal:

-ha többet fizettetek be adóként a könyvelő miatt, igényeljétek vissza

-ha kevesebbet fizettetek és később derült ki, akkor a félretett pénzből befizetitek, ha meg nem tudott félretenni a fantáziacég, ez esetben nem volt eleve életképes

ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Vesztegzár a grand hotelben
ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha a cegen volt a keco akkor azt is felszamoljak, de remelem volt az oregnek annyi sutnivaloja hogy ne arra vegye
ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3as ritka szánalmasnak tartom, hogy egy másik embernek hiszel engem. Ez nem egy kamucég, én most 28 éves vagyok, 1997-ben indították, akkor voltam egy éves. Édesapám bátyja vette meg a két üzlethelyiséget, egybenyitották, mert egy nem lett volna elég a működéshez. Ez az ő tulajdona tehát. Szándékosan nem mondom milyen bolt ez.
ápr. 29. 08:08
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Már felszámolás van, de még nem beszéltetek jogásszal? Erre mit lehet mondani?
ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha fater testvérének a tulajdona az ingatlan, akkor azt nem viszik el felszámoláskor.
ápr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as köszi az infot, nekem erre volt szükségem!
ápr. 29. 09:10
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
De mi az a vesztegzár?
ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!