Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Viszonteladónak mennyivel...

Viszonteladónak mennyivel olcsóbban kellene adnom a termékemet?

Figyelt kérdés

Kézzel készült termékeket árulok a saját webshopomban és most több viszonteladó is megtalált hogy ők is szeretnék árusítani a termékeimet a saját üzletükben, nagyobb mennyiségben vásárolnának tőlem. Mennyivel kellene olcsóbban adnom a termékeimet?


A termékeim darabja az én webshopomban: 4000Ft


2021. márc. 5. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
10-15%
2021. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Azzel kell számolnod, hogy ha te 4,000-ért adod akkor nyilván a viszonteladódnak is ilyen áron kell adnia.


Tehát innentől kezdve gondold át, hogy egy viszonteladónak mekkora árréssel érdemes dolgoznia, hogy megérje neki a termékeidet forgalmaznia. Na pont ennyivel. Én tippre min. 25%-ot mondanék.

2021. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Én a 10-15%-ot nagyon kevésnek találom árrésnek.

Kérdés, neked mennyire érné meg viszonteladóknak eladni (szerintem jó dolog, bővül a piacod, nagyobb mennyiséget tudsz eladni).

Ha az általad adott kedvezmény miatt már nem érné meg neked, akkor ez zsákutca. Vagy árat kell emelned. De én is 20-25% kedvezményt tartanék reálisnak, hogy a viszonteladónak is megérje a TE termékeidet eladni. Neki pedig csak akkor éri meg, ha megfelelő árrést tud vele elérni.

2021. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Az oké, hogy négyezerért adod, de mennyibe került neked? Mennyi anyag, rezsi, munkaidő költséged van rajta? Mekkora így a saját árrésed? Nem mindegy, hogy 50 vagy 5%.
2021. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

#4

Ott a pont.

Én azt nézném meg, nekem mennyibe kerül 1 db előállítása, milyen kapacitást köt le, és milyen haszonnal éri meg továbbadnom azokat viszonteladónak. (Nyilván ez akkor fog működni, ha a 4000-es végfelhasználói árhoz képest nekik is van rajta legalább 20%-nyi hasznuk.)

2021. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:) Hasznos volt:)
2021. márc. 5. 14:17
 7/7 xswerdy ***** válasza:

2: egyáltalán nem biztos, hogy a viszonteladónak ugyan annyiért kell eladnia a végfelhasználónak. Pl. egy kézműves termék végső ára nyilván más a gyártó műhelyében közvetlenül vásárolva (vagy jelen esetben a gyártó webshopjában), mint Váci utcában. Lehet, hogy a kereskedőnek úgy is megéri, hogy nem kap semmi kedvezményt. Ilyen egyedi termékeknél nem ritka, hogy akkor éri meg egy kereskedőnek foglalkozni vele, ha a beszerzési ár duplájáért tudja adni.


Szóval meg kellene saccolni, hogy a kereskedő mennyiért tudja eladni, és hogy milyen árrés várható el az adott termékre.


De ha a kereskedők kerestek meg, akkor nem adtak rögtön ajánlatot az árra? Pl. "veszek 1000-et, ha a webshop árból engedsz 30%-ot"

2021. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!