Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes másodállásban gipszkar...

Érdemes másodállásban gipszkartonos, vagy klímaszerelő vállalkozásban gondolkodni kimondottan hétvégi munkavégzésre?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, mivel a hétvégéim nem túl hasznos semmittevéssel telnek, szívesen dolgoznék.


Úgy vettem észre a fővárosi szakemberek jelentős része hétvégén nem dolgozik, mert annyi ügyfélvan, hogy minek.


Az az elképzelésem, hogy ilyen fél-,egy-,másfélnapos hétvégi munkákra volna igény.


A gipszkartonos, vagy klímaszerelő szakmát szívesen megtanulnám és úgy gondolom ezeket magas minősègben, precízen megtudnám csinálni az ügyfélnek.



2021. márc. 8. 06:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen "munkarendhez" inkább gipszkartonos. Szerintem a klímás túl macerás, túl sok pénzed állna benne és eléggé szezonális.
2021. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se a klímát válaszd. Gondolom, nem csak kitisztítani akarod a klímát, hanem komplett beépítésre gondolsz. Klímaszerelők csapatban jöttek, rengeteg felszerelésük volt, egy teljes munkanapjuk ráment, és ez még csak az előszészítés volt. Kint is, bent is fúrnak, faragnak, magasban is. Szerintem ezt egyedül nehéz megoldani.
2021. márc. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk 90 perc alatt felrakták a klímát fúrással, csövezéssel, gáztöltéssel együtt...

Én pont a gipszkartonozásra gondolnám, hogy elég kevés fél napos gipszezést lehet találni.

2021. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Most beszéltem egy ismerősömmel és azt mpndta, valóban a klímaszerelés macerásabb. Sokszor kell bontani, hegeszteni és forrasztani is tudni kell...


Akkor utánanézek a gipszkartonosnak.


Utolsó: nekem azzal se lenne problémám, ha szombat reggeltől vasárnap késő délutánig tartana a meló.

2021. márc. 8. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A klímaszerelés amúgy tudod, hogy végzettséghez van kötve? Tehát nem csak érteni kell hozzá, ha nincs papírod nem szerelhetsz klímát. Ez már évek óta így van.


A gipszkartonozást úgy értettem, hogy a munkák 90%-a egy új, épülő házban van, válaszfalazás, mennyezet, stb... Ezek nem egy főnek egy hétvégi munkák. 1-1 válaszfalat agy javítást meg elég kevés ember akar csináltatni.

2021. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

#5-nek alapvetően igaza van. Viszont olyan helyzet állt elő, hogy a jó szakemberek viszik ezeket a nagy munkákat és jó szakember híján, a kisebb melókat nem vállalja el senki. Ezért az szerintem minden építőipari részfolyamatnál betömhető piaci rés, ha valaki elvállalja rugalmasan a kisebb munkákat is. Pláne, hogy az új építés mellett, most már a szülesztő politika a felújítást is megtolta.

De szerintem igaz ez a villany, víz, stb szerelésre is.

2021. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok azzal, hogy végzettséghez kötött. Már ki is néztem magamnak a tanfolyamokat. A kulcs szerintem a gyakorlati oldala az oktatásnak.
2021. márc. 8. 11:33
 8/11 A kérdező kommentje:

Amondó vagyok: megpróbálom. Utánanézek a gipszkarton tanfolyamoknak, munkáknak.


Még az is lehet, hogyha megtetszik, akkor megtalálom a számításom szépen átállok és abbahagyom az irodai munkát.

2021. márc. 8. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Építőipari munkák hétvégén a fővárosban? Már nem azok az idők vannak mint régen... 30 évnyi tapasztalat után mondom. Amikor mi szombaton vagy vasárnap mentünk dolgozni pl. Pest belvárosában, akkor az összes szomszéd aki otthon volt ordibálva jött a fúrás faragás miatt... valaki meg azért mert ő 13:00-kor feküdt le aludni mert éjszakás volt... Szal vannak gondok, a legtöbb társas vagy bérházban meg tiltják a hétvégi munkavégzést. Ezzel nem árt számolni...
2021. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Basszus erre nem is gondoltam kedves utolsó. Akkor átgondolom ezt. Lehetséges, hogy a festő-mázoló képzésnek nézek utána, az kevesebb zajjal jár.
2021. ápr. 20. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!