Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért lett anno nemzetbiztonsá...

Miért lett anno nemzetbiztonsági kockázat néven először eléggé megadóztatva aztán betiltva a félkarú rabló?

Figyelt kérdés
Több cikkben is olvastam, hogy ez egy nemzetbiztonsági kérdés volt. Mitől?
2021. márc. 12. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Van egy magát nemzetinek mondó elit, az ő számukra kockázatot jelentett, mert bevételt termelt és nem az övüké volt.


Mára már ez a kockázat a múlté. Mióta az övüké a kaszinók már nem kockázatos.

2021. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
98-ban lett először megadóztatva, akkor még nem volt 2/3, és a baloldal sem tiltakozott nagyon.
2021. márc. 12. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A Fidesz tiltotta be, ők kaszinókoncessziónek hívták.
2021. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Amiben pénz van és nem OV zsebébe termeli a zsetont az nemzetbiztonsági kockázatot jelent hiszen erősíti a demokráciát.
2021. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi vagyok hogy erre a kérdésre fogsz -e érdemi választ kapni. Ha igen annak Én is örülni fogok.
2021. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy fogok. 3 embert is ismerek akik foglalkoztak ilyennel. Abból 2 nem nagyban csinálta, viszont a harmadiknak több mint 500 kocsmában voltak játékgépei országszerte. Pontosan nem tudom hol, de szentesi a figura szóval, főként arrafelé feltételezem. De ki tudja, lehet más területekre is terjeszkedett. Nem tudom pontosan. Mástól én azt hallottam, hogy az orosz maffia kezében volt az egész iparág, és egyszerűen szipolyozták ki minden hónapban az állam által kiosztott segélyeket, amiket a munkások eljátszottak a műszak végén 3 feles után. Én ezt is könnyedén, sőt simán el tudom képzelni, hogy ha nem is mindenhol az országban, de balaton környékén meg Budapesten biztosan így lehetett.
2021. ápr. 6. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. De ha az Állam akarta volna nem hiszem hogy nem tudta volna a felügyelete alá vonni. Akár úgy mint a dohány boltokat. Az is van több ezer az országban mégis tudja az Állam (NAV) ellenőrizni. Vagy akár nézzük egy bank autómatát. Abba is beraknak annyi pénzt mint a nyerőgépek és ha azt meg tudják védeni hogy ne férhessen hozzá illetéktelen (most nem arra kell gondolni hogy 5 évente egyet kirámolnak) akkor a nyerőgépeket is biztos meg tudta volna védeni fizikailag. Arra gondolok még esetleg hogy a kocsmáknak vendéglátó helyeknek, védelmi pénz helyett kellett hagyni hogy be rakják a gépeket. És így már nehéz lett volna a vendéglátósok helyzete. Mert ha bent van az Állami nyerőgép de akkor fizetheti a védelmi pénzt a maffiának. Mert a kocsmát az állam nem tudja megvédeni úgy mint egy gépet. Ugye oda az megy be aki akar. Bemennek kétszer háromszor, a vendégeket el ijesztik máris be zárhat. És még örülhet ha nem verik szét a kocsmát. Viszont így hogy nincs nyerőgép, legalább azt a pénzt nem viszik ki amit egyébként bele dobálnának. Mert az szerintem egy nagyobb város éves költségvetésével felér amit bele górtak. Ha vissza emlékszel Farkas Helga édesapja csocsó, meg flipper gépekből lett multi milliárdos ezelött 30 évvel. És hol dobálnak annyit bele egy filpperbe mint egy félkarúba. Bár lehet hogy később már azokat is üzemeltetett. El is rabolták szegény lányát. Annyi hogy így az üzletek fizetnek védelmi pénzt. De a kormány meg úgy van vele ,hogy aki így is nyereséges tud maradni az üzemeljen aki meg nem az bezár. Érdekes ,hogy Miskolcon a Tiszai Pályaudvar közelében (ez kb 200 méteren belül) volt legalább 10 darab kocsma. Azok közül már csak kettő üzemel. A többit egyszerre zárták be.
2021. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy a maffia rámolja ki a nyerőgépeket. Hanem hogy ők üzemeltetnek sokat. Vagy nem. Nem tudom mennyire volt benne a maffia ebbe. Az ismerősöm akinek volt több száz kocsmában országszerte, azt mondta meg írja a könyvében, hogy a kocsmárosok kaptak jutalékot a gépek után. Nem is keveset. Így ha egyszer valaki megszerzett nyerőgép helyet egy kocsmában, akkor onnantól más nem is tudott oda berakni gépet. Ez az ismerősöm is milliárdos lett ebből. Pontosan nem tudom mennyije lehetett. De el is vesztette az egészet. Hihetetlennek tartanám, ha még ma kell védelmi pénzt fizetni egy vendéglátóhelynek. Max már azt tudom elképzelni, hogy a városvezetésnek kell havonta perkálni, különben megy a szervezet ami azt vizsgálja tiszta e a hely stb. Nem jut eszembe a neve. Aztán ha nem fizet, néhány döglött patkányt találnak polc mögött és be is zárt. Szerintem az a fajta 90-es évekbeli maffia már nem létezik. Anno a maffia és a kormány együtt csinálták a dolgot, most már szerintem maga az állam lett a maffia, és az ilyen pénzek nekik mennek.
2021. ápr. 6. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem úgy értettem, hogy a maffia rámolja ki a nyerőgépeket. Hanem hogy ők üzemeltetnek sokat. "


Ezt én is így gondoltam. A bank autómatát csak példának hoztam fel, hogy ha például én gondolnék egyet és be raknék egy nyerőgépet a mellé amit már a maffia üzemeltet akkor nyilván az első alkalommal szétvernék mihelyt észrevennék. Mert a kocsmárosnak úgyís mindegy lenne kivel osztozik a hasznon. Csak erre írtam , hogy ha az Állam üzemeltetné azt nyilván már meg kéne védeni a rongálástól. Szándékosan nem Kormányt írtam hanem Államot az előző hozzá szólásomban is, hogy ne legyen az hogy politizálok. Mindenesetre kocsmába ugyan annyian járnak mint korábban, és érdekes hogy a nyerőgépek betiltása után 10-ból már csak kettőnek éri meg üzemelni. A Diszkóktól a mai napig szedik a védelmi pénzt nagyobb bandák, ezért gondoltam hogy a kocsmáktól is esetleg csak kicsit kevesebbet. De lehet hogy akkor ez nem így van.

Egyébként #7-es voltam.

2021. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Áh így már értem. De amúgy kb minden országban be lettek tiltva.
2021. ápr. 7. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!