Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdvözletem!Szeretnék segítsége...

Üdvözletem!Szeretnék segítséget kérni!Szeretnék nyitni egy kis boltot ahol pékáu és tej-tejtermék,vákumos felvágottak,csoki és üditők,energiaitalokat árusítanék.Nem igazán tudom,hogyan kezdjek bele..hol kezdjem,mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 15:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#9 - ötös vagyok. Igenis nem könyvelővel kell kezdeni. Tudod hány alkalommal voltunk úgy, hogy jött az ügyfél, hogy ilyen meg ilyen vállalkozást akar, aztán csak ült és nézett, amikor kérdeztem valamit. Ahogy írtam is, könyvelőhöz már az elsőkörös átgondolás után kell menni, mint piackutatás pl. Meg tisztában kéne azért lenni a konkurenciával, milyen feltételekkel tud pl üzlethelyiséget bérelni, milyen egyéb engedélyekre lesz szüksége (mert ez egyáltalán nem könyvelői feladat), stb. Ha alapdolgokkal tisztában van, akkor utána leülhetünk beszélgetni a további dolgokról.
2021. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De az adószámot te intézése, neki. A vállalkozás telephelyét nálad jelenti be. Azt meg mindenhol kérik. Az önkormányzatnál, hogy jelentkezik be? Már csak az iparűzési adó miatt is (amit állítólag most tilos be szedni 2010-től), még a szemét szállítást se tudja intézni amíg nincs bejelentve.
2021. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, de a vállalkozás alapításának nem az adószám kiváltása az első lépése. Az már a harmadik vagy a negyedik inkább. Természetesen az adószámot meg a bejelentkezéseket én intézem neki, ez tiszta sor.

Én az iparűzési adóról nem hallottam ilyet, hogy tilos lenne beszedni. Miért lenne tilos? Annyi van, hogy idénre a 2% helyett 1%-ban maximalizálták.

2021. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#8-9-10-12 vagyok.


"Én az iparűzési adóról nem hallottam ilyet, hogy tilos lenne beszedni. Miért lenne tilos?"


Ez mondjuk már 2016-ba volt. Kérdeztük a jegyzőt ,hogy mennyi és ezt a választ kaptuk. De azóta se kérik. Egyedül a gépjármű adót szedik be. Iparűzésit senkitől akit kérdeztünk. Állítólag valahogy máshogy kompenzálta a kieső bevételt az állam és ezért nem szedhették be. Ezt csak ilyen szóbeszéd alapján hallottam. Akkor lehet hogy ez is csak helyileg van így, hogy nem kell fizetni. Mert ha jól tudom Berente is ilyen. Oda adózik a BorsodChem aztán annyi elég is nekik. Ezt ottaniak mondták, hogy a lakosoktól ott semmiféle adót nem szednek. Szemétszállítás, gépjármű adó, stb stb. De egy faluval arrébb ezekért már kell.

2021. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most ránéztem Berentére. A jelenleg érvényben lévő önkormányzati rendelet 2%-os iparűzési adót ír elő (ami az idei könnyítések miatt csak 1% lesz ugye). Nem írnak semmiféle könnyítésről. Gépjárműadót már nem szednek ugye, mert január 1-től azt már a nav felé kell intézni.
2021. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!