Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön elismerik az itthon...

Külföldön elismerik az itthon szerzett szakmát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemre járni külföldre, és mellette szeretnék valamit dolgozni. És arra gondoltam hogy még idén elvégzek itthon egy pl egy villanyszerelő, vagy egy légtechnikai rendszerszerői (mindkettő érdekelne) OKJ-s tanfolyamot, és ha kimennék külföldre, a szakmában helyezkednék el, akár mint EV. Mennyire versenyképes ez a papír (tudom, hogy az számít milyen vagyok gyakorlatban), hogy külföldön el tudjak elhelyezkedni, vagy egyáltalán komolyan vegyenek mint EV.?

2021. márc. 23. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
attól függ mit és hol
2021. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tanfolyam után nem árt pár év tapasztalat.Sok helyen próbamunkát vagy napot kérnek.

De külföldön más a tecnológia is ilyen szakmákban.

2021. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy nem fogadjak el, kivetel ha olyan szakma amihez kulfoldon nem kell iskola.

Pl USAban picereknek nem kell vegzettseg, igy mindegy hogy jartal e vendeglatoi szakkozepbe vagy sem.

2021. márc. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!