Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent az, hogy cég? Mi...

Mit jelent az, hogy cég? Mi a cég?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó e a kategória, de érdekelne mit jelent a cég mi az, hogyha céget alapítok? Mit jelent ez tulajdonképpen?


Sokan használják, de nekem fogalmam sincs, mit is jelent ez.



2021. márc. 27. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2021. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2021. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, idáig én is eljutottam :)


De valaki mesélhetne arról, mit jelent céget alapítani, és mi is ez az egész pontosan.


Vagy mi a különbség a vállalkozás és a cég között?

Vannak olyan cégek amiben 1-2 ember van csak?

Mert egy külföldi cégnél dolgozok mondat sok esetbeb úgy hangzik el, mintha a cég munt munkahely szerepelne a mondatban, de mit is jelent pontosan ez?

Hogy van egy cégem?

Mim van akkor tulajdonképpen?

2021. márc. 27. 17:52
 4/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
72%
Nem jó helyre írtad. Mert az értelmetlen filozófiai kérdéseknek, nem itt a helye.
2021. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább játsz egy fakockával, ha ennyire funckionális anaflabéta vagy.
2021. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Analfabétának nevezel úgy, hogy keptelen vagy válaszolni egy stílusodból arra következtetek számodra pofon egyszerű kérdésre.


A minap néztem egy videót, vállalkozásról szólt.

Ott mondták, hogy céget kell alapítani bizonyos online vállalkozásokhoz.

Ezután gondolkoztam el, hogy tulajdonképpen senki sem tanította meg nekünk, hogy hogyan is működik a világ.


Például mi az a cég pontosan.


Általános iskolában nem mondták el, oké, gimnáziumban sem, de egyetemen sem.

Egy éve friss diplomás vagyok.


Nem vagyok analfabéta, de ha ezen egyszerű kérdésem olvastán arra jutottál, hogy az vagyok, akkor bizonyára a kérdésemre is képes lettél volna választ adni, ámde nem tettet.

Vélhetően nem szeretsz kérkedni meglepően számottevő ismereteiddel az adott témában.


Nem tudom, hogy hol kellene kérdeznem, ha nem a gyakorikérdéseken. Úgy tudom, ez az oldal funkciója, kérdezek hogy megismerhessek és válaszolok, hogy megismertethessek dolgokat másokkal.


Sajnálom, ha túl komplikált kérdést tettem fel.


Korrigálom, innentől a kérdésem annyi:


Mi a cég? Ha erre nem tudtok választ adni linkelnétek olyan magyar/angol nyelvű oldalakat/videókat stb ami ezt elmagyarázza?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


Ui: Ha valakinek ismételten becsmérelni támad kedve, mert kérdezni merek egy erre kialakított gyakori KÉRDÉSEK nevű oldalon, akkor azt jelenteni fogom, mert se én sem más nem érdemel lenézést és beszólásokat, csak mert kérdez valamit, amiről még nem tud, de szeretne tudni.


A tudás és tanulás iránti vágy becsülendő, a ti viselkedésetekkel szemben pláne.

#4 #5 rátok célzok.


Remélem nincs gyereketek, ha kérdezni mer megpofozzátok? Hogy analfabéta?

Képzelem...


Te sem tudtad mi az, hogy ignorál, míg valaki nem közölte, hogy tesó azt jelenti: figyelmenkívűl hagy.

Oké köszi.


Ennyi.


Miért kell bántani valakit mert kérdez?

Nem érzi elég hülyén magát mindenki, mikor úgy bólogat evy beszélgetés során a másik félnek, hogy csak a kötőszavakat érti a mondataiban?

Miért kell arra sarrkallni a népet, hogy féljen kérdezni, az ilyen beszólások miatt, mint amit ti megengedtetek magatoknak velem szemben...

Lesz, aki nem áll ki magáért, hanem elszégyelli magát és többet sosem kérdez, az ilyen barmok miatt mint ti vagytok...


Minden más értelmesebb felhasználótól elnézést kérek az iménti kirohanásomért, de az online bullying senkivel szemben sem megengedhető és semmilyen esetben sem elfogadható tevékenység.

2021. márc. 27. 19:30
 7/15 anonim ***** válasza:

A cég egy olyan gazdasági társaság, ami üzletszerű tevékenységet folytat.

A vállalat is egy cég, de jóval nagyobb létszámban/bevételben/stb.


Egyébként azért nem tanították meg, mert ezt pl. egyetemen tanítják, közgazdász képzésen. Ha érdekel, iratkozz be.

2021. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy ha céget, vállalkozást akarsz alapítani, akkor keress fel egy könyvelőt, ügyvédet.
2021. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#7 felhasználtam az állami féléveimet így az anyagi helyzetemre való tekintettel, most inkább maradnék annál, hogy megkérdezem azt, aki ezt megtanulta, egy szakra beiratkozás csupán egy kérdés miatt picit drága lenne számomra.


Valaki még esetleg meg tudná mondani nekem, hogy mi a különbség a vállalkozás a cég és a vállalat között?


Ezeket egymás felé és alárendelve kell elképzelni vagy egymás mellett inkább mellérendelésben?


Tehát a vállalkozás és a cég esetében, van az a metszet, ami mindkettőben hasonló/azonos, és vannak különbségek, vagy ennél jóval többröl van szó?

2021. márc. 27. 19:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szinte szinonimák, nüansznyi különbség van. Minden cég vállalkozás, de nem minden vállalkozás cég (pl az egyéni vállalkozás az nem cég). Vállalatnak pedig inkább a nagyobb cégeket szokták nevezni, mondjuk a multikat.
2021. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!