Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én a Facebookon létrehozok...

Ha én a Facebookon létrehozok egy oldalt, oda feltöltök termékekről képeket és azokat úgy akarom eladni, hogy privát üzenetben tudnak rámírni az emberek, akkor ez is webshopnak minősül?

Figyelt kérdés
Vagy ehhez elég csupán felvenni a 479102 Csomagküldő, Internetes Kiskereskedelem tevékenységi kört, aztán mehet is a dolog?
2021. ápr. 16. 11:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Tehát akkor


1, Közzéteszem a GDPR-t meg az ASZFet a facebook oldalamon

2, Adok számlát mindenről


és ennyi elég is ahhoz, hogy teljesen szabályos legyen?

2021. ápr. 16. 12:16
 12/16 anonim ***** válasza:
Persze. Nem az értékesítés helye határozza meg ezeket. Teljesen mindegy, hogy facebookon, instagramon, vagy egy saját weboldalon adod el, attól függetlenül ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá. Kell még kereskedelmi engedélyt kérned az önkormányzattól.
2021. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
+ kamarai tagdíj, iparűzési adó, stb..
2021. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
És kellenek igazolások hogy honnan szereztem az árut?
2021. ápr. 16. 12:52
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy esetleges ellenőrzéskor tudnod kell igazolni az áru eredetét.
2021. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen felületen csinálod, ha üzletszerű tevékenységet végzel, márpedig azt, akkor vállalkozóvá kell válnod, valószínűleg neked a KATA lesz jó, mint adózás. Olvass utána!
2021. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!