Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szakma után egyből vállalkozni?

Szakma után egyből vállalkozni?

Figyelt kérdés

Amikor valaki elvégez egy szakmát, ott mennyire gyakori, hogy egyből vállalkozónak áll? Főleg fizikai, könnyebb/nehezebb szakmákra gondolok, pl fodrász, festő, burkoló, ablakos stb.

Mennyire gyakori a végzetteknél, hogy nem mennek el évekig alkalmazottnak hanem egyből vállalkozni kezdenek?


Szakmaváltás előtt vagyok, korábban már voltam alkalmazott és vállalkozó is, ha megszerzem az új szakmám, akkor nem szívesen lennék ismét alkalmazott.


Könyvelés, adózás, ügyfelek kezelése nem okoz gondot, egyedül a szakma lenne csak új.


Ismertek olyat aki "első perctől kezdve" vállalkozó?



2021. máj. 13. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
elég sokan, mivel szakmával vállalkozóként milliókat lehet keresni, míg munkavállalóként jóval kevesebbet. egy jó szaki simán zsebre rak egy IT felsővezetőt is
2021. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet, de nem tanácsolom. Az, hogy pár évig alkalmazott vagy, tulajdonképpen a képzés része. Az iskola nem tanít meg a szakmára, csupán azokat az alapokat adja meg, hogy egy profi mellett tudjon dolgozni. Évek kellenek, mire meglesz a kellő tudásod ahhoz, hogy sikeres vállalkozó legyél a szakmádban. És itt nem csak a szakmai tudásra gondolok.
2021. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Ha nem csak a szakmai tudásra gondolsz, akkor pontosan mire?

Mi az amit a képzéseken nem tudok megtanulni, de egy szaki mellett igen?

Mi kell még a sikeres vállalkozáshoz, amit az iskolában nem tanítanak meg?


Lehet nagyon egyszerűen gondolkodom, de szükség van tőkére, cégre (vagy ev), szakmai tudásra és jó ha vannak kapcsolatok. Mire kell még figyelni? Mi az ami miatt mindenképp érdemes lenne alkalmazottnak lenni pár évig?


Ha tegyük fel szerencsém van, és jó minőségű képzést sikerül találnom, akkor mi az ami még hiányozhat?


Egy srácot ismerek aki villanszerelő suli után 1-2 éven belül már a saját kft-jét vitte, de nem vagyok vele kb semmilyen kapcsolatban, így részleteket nem tudok. Azt sem, hogy mennyire megy neki most.


Azt jól sejtem, hogy az építőipar most nagyon pörög? Minden szaki akit kerestem az utóbbi időben az rogyásig van munkával. Még egy emailt megírni is alig van ideje néhánynak. Próbáltam néhány szakinak utánanézni a neten, de se facebook oldal, se honlap. Szóval úgy látom marketingre se nagyon fordítanak figyelmet (gondolom nincs rá szükségük). Legtöbbjüknek van egy telefonszámuk, nagyon max egy email cím, és így is hónapokra be vannak táblázva.


Lehet, hogy csak én ismerem azokat akik fullon vannak munkával, és van egy jelentős többség aki otthon ül munka nélkül? Kb bármelyik szakipart néztem, alig van ember aki ráér. Ebből következtettem arra, hogy jó üzlet lehet belekezdeni valamelyikbe.

2021. máj. 13. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
fullon van mindegyik és sokmillió ft-t megkeresnek havonta
2021. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Mondok egy nagyon egyszerű példát, és megérted, mire gondolok. Szeretnél kutyakozmetikus lenni. Elvégzed a sulit, és elmész valaki mellé dolgozni pár évig. Innentől kezdve te látni fogod, hogy az illető milyen samponokat használ, amiket nyilván hosszú évek alatt kísérletezett ki, hogy melyik jó neki, tudni fogod, hogy mit honnan kell beszerezni, nem neked kell kitapasztalnod, hogy melyik beszállító mennyire megbízhatatlan. Meglátod, hogy az árképzés pontosan mi alapján történik, hogy a különböző anyagköltségekkel és amortizációkkal is rentábilis legyél, plusz ki tudsz alakítani egy saját vevőkört, akiket tudsz tovább vinni, ha saját vállalkozást nyitnál. Megtapasztalod azokat a dolgokat, amikre azt lehet mondani, hogy "ezt mindenki így csinálja", de az iskolában egy szót se szóltak róla. Rendelkezni fogsz a vállalkozás első napjától egy olyan telefonkönyvvel, amiben rengeteg olyan személy benne lesz, aki közvetlenül vagy közvetve de kapcsolódnak fog a munkádhoz... Stb.

Nyilván ezek nem olyan pluszok, amiket idővel ne szerezne meg az ember saját magától is, de sokkal több időbe, belefektetett energiába kerül.

És felre ne értsd, nem magamtól találom ki ezeket. Egy vidéki szakképzési centrumnál dolgoztam évekig tanárként. Hiába van itt is pl. burkoló hiány, a legtöbb frissen végzett burkolónk nem talál vállalkozóként egyből munkát. Egyrészt ezekre, és hasonló kérdésekre nincs válaszuk, másrészt a legtöbb ember azt mondja, hogy inkább vár 2-3 hónapot, de akkor egy tapasztalt ember jöjjön hozzá, mint egy olyan, aki most esett ki az iskolapadból.

2021. máj. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Iskola elvégzése után még nem értesz effektíve semmihez. Úgy szokták, hogy elmennek dolgozni, mellette maszekolnak és amikor már annyi megrendelése van, hogy megél abból, akkor hagyja ott a munkahelyet.
2021. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

Jó példa, pont most van egy ismerős srác aki elvégezte a kutyakozmetikus képzést (posztolta is mikor meglett a bizonyítvány). És már hirdeti a saját vállalkozását, rakja ki a képeket a munkáriől.

De persze értem amiről beszélsz, gyakorlati tapasztalatot és ismertséget nem ad egy tanfolyam.


Ha már írtad, hogy frissen végzett burkolók vállalkozóként nem találnak munkát, mert inkább várnak a tapasztalt szakemberre. Meglátásod szerint mekkora a hiány most az építőiparban? Mindenhol azt hallom, hogy szakembert keresnek lehetőleg hamar és nem csillagászati áron. Ennek ellenére egy frissen végzettet elküldenek és várnak 2-3 hónapot valakire, aki árban sem lesz olcsó?

Nincs akkora hiány, hogy "mindenkit" eltart a piac?

Arról esetleg van elképzelésed, hogy meddig tarthat a mostani építőipari "láz"? Mindenki építkezik, új lakóparkok sorra épülnek, csok babaváró miatt a legtöbb fiatal pár vagy vesz egy felújítandó házat vagy nekiáll egy építkezésnek. Illetve sok szakember külföldön van. Van rá esély, hogy az építőipar még évekig jó piac lehet?

2021. máj. 15. 00:38
 8/9 anonim ***** válasza:
munkavállalóként csak az idióták dolgoznak. vállalkozóként ugyanazzal a munkával tízszeresét meg lehet keresni könnyedén
2021. máj. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Hogy mekkora a hiány... Nekünk folyamatosan mutogattak különböző becsléseket és statisztikákat erre vonatkozóan, de egyrészt abban is éreztem némi csúsztatást, másrészt az aktuális adatok nincsenek meg. De ha valamennyi építőipari szakmát ide vesszük, bőven tízezres nagyságrendű hiányról beszélünk országosan.

Igen, várnak. Nyilván nem mindenki, de a többség igen. A pszichológiája nagyon egyszerű. Az emberek bizalmatlanok, mert nem tudják, hogy kit/mit választanak. Példa: A legtöbb ember nem úgy választ fogorvost, fodrászt, autószerelőt, a gyereknek autós oktatót stb., hogy felnéz a netre, és elmegy valahova, ami közel van. Nem. Körbekérdezi az ismerőseit, hogy ki ismer ilyen embert. Az, hogy mondjuk egy burkolónak az oldala tele van referencia munkák képeivel, nem érdekel. De az, ha megkérdezem a kollégám, szomszédom, akárkit, hogy tud-e valakit, és azt mondja, hogy igen, őt és őt, az már igen. Így csökkentem a kockázatot, és tudom, hogy jó embert választok, mert XY is őt választotta, és mondta, hogy jó szakember.

Létezik az angol mondás, miszerint "rich get richer". Ez igaz a munkáid számára. Ha egyszer beindul a gép, és sok munkád lesz, sokkal könnyebben találnak meg az 1000. után az 1001. feladattal, mint az 1. után a másodikkal.

Hogy meddig tart ez a láz, meddig éri meg ilyen szakmát tanulni... Szerintem sokáig. Egyrészt ezek a munkák nehezen robotizálhatóak, valahol mindig szükség lesz az emberre a feladat elvégzésében. Másrészt az építőipari szakmáknak bőven van annyi árnyoldala, ami miatt sokan nem mennek oda. Ugyanakkor a politika jelenleg kedvez ezeknek a szakembereknek, lásd CSOK, otthonfelújítási támogatás, stb. Nem gondolnám, hogy egy esetleges hatalomváltás után ezek az emberek ne találnának munkát (pláne, ha nyitottak arra, hogy külföldre menjenek), de érezhetően vissza fog esni a kereslet, ha az új hatalom nem lát ezekben a programokban akkora fantáziát.

2021. máj. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!