Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Titeket nem idegesít hogy...

Titeket nem idegesít hogy manapság szinte mindenki csak vállalkozni akar?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak én vagyok szűklátókörű, de manapság tökre nem ‘menő’ az alkalmazotti munka és a csapból is az folyik, hogy legyen saját vállalkozásod, teremts brandet, stb. Valahogy mindenki meg akarja úszni a normális munkát és az energiabefektetést, hogy kitanuljon egy szakmát/területet. Tisztelet a kivételnek persze, egyáltalán nem mindenki ilyen, de van egy ilyen általános irány szerintem. Arról nem is beszélve, hogy ez a fogyasztói mentalitás, hogy az 1001. felesleges terméket is rá akarod tukmálni az emberekre, nem teremt értéket és én pl. nem tudom tisztelni az ilyen embereket, vagy felnézni rájuk, mint mondjuk egy profi szakmabelire.

Ti mit gondoltok erről?



2020. aug. 10. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog hogy mit akarnak, a legtöbbnek úgysem sikerül. Egyébként ez komolyabb munka mint alkalmazottnak lenni, sokkal. Csak nem tudják.
2020. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem zavar. Mindenki azt kezd az életével amit akar.
2020. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Mindegyik munkának megvan a maga előnye, hátránya. Voltam alkalmazott is, vállalkozó is.

Szerintem mindenki azzal keresi a kenyerét amivel akarja, tudja, nem érdekel.

2020. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem magával a vállalkozással van baj, hanem azzal hogy ez egy mainstream irány lett, és az emberek sokszor a könnyebb utat látják benne vagy sokszor mások kihasználására építenek. Egyébként jómagam még nem vállalkoztam, szóval ilyen szempontból nem releváns a véleményem, ez csak egy meglátás.
2020. aug. 10. 21:47
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

"Valahogy mindenki meg akarja úszni a normális munkát és az energiabefektetést"


Az olyan vállalkozóként aztán pláne nem megy semmire. Ez a tudat nyugtasson meg.


"ez a fogyasztói mentalitás, hogy az 1001. felesleges terméket is rá akarod tukmálni az emberekre"


Az hamar kikopik a piacról. Az emberek sohasem vesznek meg feleslegesen semmit. Hogy aztán ők miért gondolják azt, hogy arra a vacakra szükségük van... az már pszichológia.


De vállalkozóként (és sales-esként) mondom, hogy senkire sem fogsz rátukmálni csirkehálót, akinek esze ágában sincs venni. Csak olyanra, aki már eleve rendelkezik némi vággyal arra, hogy birtokolja a szóban forgó valamit.

2020. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Engem inkább az zavar, hogy az akar vállalkozni, aki nem ért semmihez és lusta. Pedig pont az ilyeneknek ideális az alkalmazotti lét. Vállalkozó az legyen, aki ennek épp az ellenkezője: a szakmájában kimagaslóan jó, és szorgalmas.


A másik, ami bosszantó, hogy a kata miatt boldog-boldogtalan azt hiszi, hogy ő vállalkozó. Pedig csak adózás tekintetében, amúgy nulla innováció.

2020. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván aki kicsit is okosabbnak gondolja magát, az szeretne a vegetálásnál kicsit többet kezdeni az életével. És nyilván a Dunning-Kruger hatás itt is érvényes.
2020. aug. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Valahogy mindenki meg akarja úszni a normális munkát és az energiabefektetést


Na, te se legyél vállalkozó, ha szerinted nekik ennyire egyszerű.

2020. aug. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Miért zavarna, hogy más mit akar?
2020. aug. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

5# milyen sales es vagy?

Tanultál te egyáltalán marketinget? Nem hallottál még az igényfelkeltés tudományáról?

Kis túlzással a sivatagba a homokot is el lehet adni..szokták mondani.

Egyébként meg az emberek 90 %, 70% szarokkal vannak körülvéve, amire semmi szükségük nincs, mégis megveszik.

2020. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!