Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kocsma nyitásához szükséges...

Kocsma nyitásához szükséges bármilyen végzettség?

Figyelt kérdés
Régi álmom, hogy tudjak egy saját kocsmát nyitni (vendéglátós családban nőttem fel, több min 30 éve viszünk kocsmát) és szeretnék sajátot is nyitni. A család azt mondja, nem tudják milyenek "most" a szabályok és nem találok róla az interneten semmit sem. Kell hozzá valamilyen végzettség, vagy elég egy vállalkozói engedély kiváltása (a kötelező egészségügyi, tűzvédelmi, árusítási stb engedélyeket nem nézve persze amit csak akkor lehet kérvényezni ha már megvan maga a hely)

2021. máj. 19. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Kell végzettség, mert nem veheted fel a tevékenységet anélkül, vagy ha neked nincs akkor akit alkalmazol, annak kell lennie végzettségnek.

NAV-nál segítenek, hogy pontosan milyen végzettség kell hozzá.

2021. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
e-tus.hu oldalon meg tudod nézni, hogy mihez milyen engedélyek, végzettségek kellenek.
2021. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
40%
a vállalkozónak nem kell végzettség, de akkor az alkalmazottnak kell.
2021. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha nincs szakirányú végzettségem akkor be se állhatok a pultba?
2021. máj. 21. 08:13
 5/7 anonim ***** válasza:
De, beállhatsz. De a cégben kell lennie valakinek, akinek úgymond van jogosítványa a dolgokhoz.
2021. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Áh értem, tehát annak aki bent van nem kell. De ha én vagyok a tulaj akkor vagy az alkalmazottamnak legyen aki bent van, vagy a cégemen belül valakinek. Aki pl lehet a feleségem is aki mondjuk be se teszi a lábát oda de benne van a cégben mint társ tulajdonos.
2021. máj. 21. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól érted.
2021. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!