Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 2 évig nem nyithatok újra...

2 évig nem nyithatok újra KATÁS egyéni vállakozást. Ezt ki lehet játszani valahogy?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 17:56
1 2
 1/17 xswerdy ***** válasza:
63%
igen. Kata-s egyéni vállalkozást nem nyithatsz, bt-t már igen.
2021. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Pl ha "elhagyom" a személyimet és az adókártyámat, csináltatok újat, és azzal regisztrálok az ügyfélkapura? Vagy ez az információ átmásolódik?


Vagy valahogy legálisabban nem lehetne megoldani? Pl kérvényezni, hogy kivételt tegyenek? Gonodlom, ez nem így működik. :(

2021. máj. 26. 18:26
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyszerre írtunk, nem olvastam előbb, bocsi. A Bt az micsoda? Pár napja beszéltem egy könyvelővel, ő azt mondta, hogy sima egyéni vállalkozást nyithatok csak, de az hvaonta nem 50, hanem 110 ezer ft. Ezt inkább kihagynám.
2021. máj. 26. 18:27
 4/17 A kérdező kommentje:
Vagy mégegy ötlet, de szerintem ez is hülyeség. Párom KATÁS, nemrég lett az, ugyanahhoz a munkához kellene nekem is. Valamelyik nap telefonált egy könyvelővel ő is, aki feltette neki azt a kérdést, hogy egyedül van-e, vagy vannak-e alkalmazottai. Én ezt az opciót nem ismerem, nem is hallottam még róla. Esetleg ez megoldás lehet?
2021. máj. 26. 18:31
 5/17 xswerdy ***** válasza:

A Bt az a betéti társaság. A KATA adózást az egyéni vállalkozón kívül a kkt (közkereseti társaság), és a bt választhatja. Ezek társas vállalkozások, legalább 2 taggal. A kkt-ben mindenki egyenrangú, teljes vagyonával felelő tag, a bt-ben viszont van legalább egy beltag (aki olyan, mint a kkt tagjai) éslegalább egy kültag is, aki csak a betett pénzét bukhatja, különben nem felel a cégért (de persze év végén kap valamit a betett pénze után), ő amolyan csendestárs.


A ti esetetekben célszerű lenne egy bt-t nyitni, aminek te lennél a beltagja, és a párod a kültagja. Mivel a beltag is teljes vagyonával felel, egy személy egyszerre csak egy ilyen jogviszonnyal rendelkezhet, a párod az e.v miatt csak kültag lehet. A bt-nek lehet egy, vagy több KATA-s tagja, ebben az esetben célszerűen te lennél az egyetlen ilyen.


Az alkalmazottak nem tudom, hogy jönnek ide, persze minden vállalkozónak/vállalkozásnak lehet alkalmazottja.

2021. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Huh, ez nekem nagyon bonyolult, bevallom őszintén, nem igazán értem, de megpróbálom többször átolvasni és értelmezni, köszönöm, hogy időt fordítottál rá. :)
2021. máj. 26. 20:11
 7/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de nagyon nem értem. Szóval most KATA-s egyéni vállalkozást nem nyithatok, de KATA-s bt-t igen? Ez havi 50 ezer ft lenne mindkettőnkre? Vagy havi 50 ezer fejenként? Vagy valami teljesen más?
2021. máj. 26. 22:26
 8/17 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az egyik tag (aki nem te vagy) katás lesz, a másik meg okosban. Hétköznapi eset, könyvelő kollégák sokszor találkoznak ilyennel.
2021. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xswerdy ***** válasza:

ha a bt-ben lennétek ketten KATA-sok, az nem túl célszerű, mivel a bevételi határ akkor is cég szinten havi 1.000.000 Ft, de az 50.000 Ft-ot kétszer kell fizetni.


Az lenne a célszerű, hogy a párod megmarad egyéni vállalkozó KATAs, és közösen nyittok egy Bt-t, ahol Te vagy a beltag, a párod a kültag, és ott csak Te vagy KATAs. Így a Bt-ben csak Te fizetsz havi 50.000 Ft-ot. Szóval mindkettőtöknek megmarad az 1 milliós kerete, és mindketten biztosítva vagytok a fejenkénti 50 ezer Ft-ért.

2021. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egy fokkal tisztább, köszönöm. :)


Nem lenne nagy probléma az sem, ha fejenként kellenei fizetni az 50 ezret továbbra is, hiszen alapesetben is így van, illetve nem túl valószínű, hogy bármelyikünk is havi 500 ezret keressen, pláne nem mindketten. Viszont ha még ezt is ki lehetne kerülni egy kicsit, az nyilván mégjobb lenne.


#8: Én nem vagyok okos. 😅 Az mit jelent? Azt, amit a 9-es is írt?

2021. máj. 27. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!