Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 2 évig nem nyithatok újra...

2 évig nem nyithatok újra KATÁS egyéni vállakozást. Ezt ki lehet játszani valahogy?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen, nem kell mindenkinek katásnak lennie. Ha részt vesz a működésben, akkor akár heti 1 órás bejelentés, vagy jelképes megbízási díj. Vannak megoldások adóoptimalizálásra, de azt nyilván itt senki nem fogja leírni, mert nem ismerjük az ügyed részleteit.
2021. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Heti 1 órás bejelentés? Nem fog rámszállni a NAV emiatt?


Netpincérhez kell egyébként. Szóval a számlákat ők intézik.

2021. máj. 27. 10:49
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha félsz attól, hogy rád száll a nav, akkor ne mozogj az adócsalás határán :) Csinálj átalányadós vállalkozást, jövőre úgyis lesz kis adókedvezménye, aztán akkor aludhatsz nyugodtan.
2021. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én nem akarok adócsalásba keveredni, én fizetném tisztességesen, csak azt szeretném kijátszani, hogy 2 éven belül tudjak újra Netpincérezni. Az átalányos vállalkozást se tudom, hogy micsoda. Annyit tudok, hogy a Netpincérnél a katás egyéni vállalkozást és a Bt-t fogadják el.
2021. máj. 27. 11:23
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Nem kell neked feltétlenül katásnak lenned ahhoz, hogy netpincérezz. Nekem van szja szerint adózó ügyfelem, aki netpincérezik. Ők csak az "egyszerűség" miatt erőltetik a katát. Szóval az átalányadót vagy a sima szja-t is ugyanúgy el kell fogadniuk.
2021. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Értem. Ezeket ha jól értelmezem, a Bt-n belül tudom választani? Ezek kb mekkora összegek havonta? A te ügyfeled miért választotta ezt?
2021. máj. 27. 12:44
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem. Átalányadós és szja szerinti az egyéni vállalkozás. Bt-nél választhatsz mondjuk katát vagy társasági adót pl.

Az én ügyfelem azért választotta ezt, mert van más tevékenysége is, és így jobban megéri neki, mintha katás lenne.

2021. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!