Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozást szeretnék...

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani, saját tulajdonom nincs, a ház tulaja húzta a száját mikor megemlítettem neki a tulajdonosi hozzájáruló nyilatkozat kitöltését, aki amúgy családtag. Milyen megoldás lenne lehetséges erre a problémára?

Figyelt kérdés
Esetleg az megoldás lehetne-e, ha lenne egy másik hely, ahol ott több tulaj van, egyikük adna, elég vagy kell a többiektől is? Ott is elég problémás az egyik tulajdonostárs.
2021. jún. 7. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan összes tulajdonosától és haszonélvezőjétől kell a nyilatkozat, nem elég csak egyet találni, aki megengedné. Ha ennyire nincs senki, akkor el kell menni egy székhelyszolgáltatóhoz és igénybe venni a szolgáltatását.
2021. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez a székhelyszolgáltató lehet akár egy könyvelőiroda is?
2021. jún. 7. 10:15
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha végeznek székhelyszolgáltatást, akkor lehet, igen. De elég kevés könyvelőiroda foglalkozik ilyesmivel, érthető okokból.
2021. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Rákerestem erre a dologra, de itt helyben, amit találtam egy szegényes, árak nélküli 6 éves honlap :( Budapesten és más városokban jobb a helyzet, de az meg messze van.
2021. jún. 7. 10:41
 5/27 anonim ***** válasza:
Miért baj ha messze van? Nem kell ott lenned...
2021. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Elvileg oda küldik a hivatalos leveleket, nem tudom mennyi ilyet küldhetnek, de gondolom induláskor jobban előfordulhat. Azt olvastam, hogy ezeket a küldeményeket személyesen lehet átvenni az irodában, ezért elutazni 100-200 km-t nem olcsó.
2021. jún. 7. 10:49
 7/27 anonim ***** válasza:
Pedig a lakást nem fogják megengedni, te sem tennéd fordított esetben. Egyébként 5 éve vagyok EV, egyedül a kötelező kamarai tagság csekkjét kapom postán évente egyszer.
2021. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én évek óta vagyok vállalkozó, egyetlen egy levelet nem kaptam még postán, pedig minden nap a székhelyen vagyok.

A NAV, önkormányzat, egyéb szervek ügyfélkapun keresztül kommunikálnak, mivel elektronikus kapcsolattartásra vagy kötelezett. A kamara is mailben küldi ki az igazolást a díj megfizetéséről, valamint az oep/tb/mák felé is elektronikusan kell küldeni mindent. Szóval a távolság nem lehet akadály. Egyébként a legtöbb székhelyszolgáltató el is postázza részedre a leveleket egy meghatározott címre, nyilván plusz díjért fejében, ha esetleg mégis érkezne postán valamid.

2021. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Azt olvastam az egyik ilyen szolgálató honlapján, hogy bizonyos iratoknak ott kell lennie, meg az ipa miatt se mindegy hol van az ember székhelye, városonként eltérő a fizetendő összeg. Őszintén nem is szívesen postáznék hivatalos iratokat ismeretlen helyre.

Ha minden elektronikusan történik, akkor miért nem mindegy, hogy van-e hivatalos székhelye a vállalkozásnak?

2021. jún. 7. 11:15
 10/27 anonim ***** válasza:

Azért mert a székhely törvényi kötelezettség. A székhelyszolgáltatónak be kell mutatnod a vállalkozás alapítását igazoló dokumentumokat, személyes irataidat, ezeket ők lefénymásolják és az aláírt szerződéseddel együtt tárolják. Nem kell semmit sem postázgatnod feléjük.

A hipa valóban nem mindegy, mert ugye a törvény engedi az önkormányzatoknak, hogy 0-2% között saját hatáskörben döntsenek a mértékéről, valamint adhatnak adó- vagy adóalap-kedvezményeket is. Idén maximalizálva lett az ipa 1%-ban egyébként. Szóval nincsenek orbitális különbségek már ilyen téren.

2021. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!