Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 21 évesen, 500-1000ft os...

21 évesen, 500-1000ft os kiszállításos borítékos termékekre milyen adózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy olyan vállalkozást, amelyben emailban lehet terméket rendelni, és postai borítékban küldeném ki a csomagot.

Ennek mi a leglegálisabb módja? Mire kell figyelni? Irodaszeri termékről lenne szó (toll, matrica stb).

Egyetemista vagyok, így a kata elég kedvező lenne.

Borítékba kellene a számlát beleraknom? Vagy erre mi a mód?

Elnzést a hülyeség a kérdés! :)



#számla #egyetemista #blokk #levében termék
2021. jún. 19. 01:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
El nem tudom képzelni, miért akarna valaki pont tőled, e-mailben (jesszus...) rendelni. Mitől különleges az, amit te árulsz? Kézműves termék? Használj számlázóprogramot.
2021. jún. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Billingo.hu, beteszed a csomagba vagy elektronikus számlát készítesz és mailben küldöd.

A vállalkozási ötledet gondold át, nem életképes.

2021. jún. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted ki az aki 1 db tollat rendel? Dobozossaval rendelik azt irodai beszallitoktol akik akciosabban adjak mint te. Nagy tetelben számít 20 forint is darabjan.... Nem ersenykepes otlet. Foleg mivel 0 ralatasod van a piacra...
2021. jún. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Emailben rendelni, te jó ég...
2021. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kata nem való 4791 csomagküldő kisker tevékenységhez, alig lesz rajta árrésed, magas Elábé mellett full vezsteséges leszel a végén. Emellé még egyetemistaként a semmire fizetnél havi 25 ezreket havi adóba indokolatlanul.


Elektronikus számlacsomagot bármely nagyobb számlázó ad, szamlazz. hu havi 2.700 Ft talán a profi csomagban.


Ha nem toll a termék, de ugyanilyen logiszikiát igényel hasonló módon akár még nagyob értékű termékeket, (pl. processzorokat, memóriákat, ssd-t, stb, vagy ékszert) is tudsz így küldözgetni. Ugyanez a mechanizmusa.


De "email" helyett inkább listázd be online piactérre a termékeket, így nem kell küszködnöd GDPR-al, domainnel webáruházzal és annak horror online marketing költségeivel, hogy észre is vegyenek. Elmúlt héten, Emagon naponta 5 pendrive ment el nekem is így, most 3 hónapig nincs értékesítési jutalék sem.


Számlát elektronikusan kiállítod, ha van email címed a vevőhöz ha nincs akkor meg papír alapon kinyomtatod, borítékba meg ajánlva vagy simán elküldöd a terméket postán, vagy futárral, esetleg keresik mostanában a csomagautomatákat is ( pénztárgép is olcsóbban mint a posta, 1.600 Ft-ért elment vele múlt héten ).

2021. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha egy email cím mögé bújsz a vevők hogyan fogják értékelni a tevékenységed?

Webáruház amire gondolsz!

Hát még a csomagolás, a lehető legolcsóbb módon megúszni...

Rettenetes ötlet!

2021. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Nem akartam leírni a konkrét üzleti felépítést, így egy kis méretű terméket (aka toll) írtam le, és a hasznot sem ebből várnám.


Emailban rendelés egy uzenet küldési form lenne, a gdpr megkerülése végett, mivel így konkrétan nem tárolok el adatokat a weboldalon/tárhelyen. Ettől fuggetlenul lehet simán ez is gdpr megfelelősséget igénylő dolog (ebben esetleg tudna valaki nekem segíteni?).

Piacképesség miatt pedig azért nem aggódom, mivel relativ kis osszeg a befektett pénz, ha eluszna se fájna túlzottan.



Norbert, írtad, hogy a Kata veszteséges lenne, helyette mit ajánlanál? Számlaképes egyéni vállakozó? Ha jól tudom, csak a bevétel után adózik, ha nincs forgalom, nincs adó.

2021. jún. 19. 12:03
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem a vállalkozási ötletemmel kapcsolatban kértem tanácsot, mivel azt nem írtam le egy példát írtam.

Weboldal lenne ettől fuggetlenul, csak nem mint webshop működne, ezzel megkerülve a különböző szabályokat és kiadásokat. Viszont teljesen legálisan szeretnék megoldani mindent, természetesen fogok a könyvelőnkkel is beszélni, csak előzetes tanácsokat kérnék ennek a legális megoldásáról.

2021. jún. 19. 12:06
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem te nem tudod miről beszelsz. Gdpr uran es gdpr elott is minden ugyanugy ment... Semmiben nem befolyasolja a weboldalad mukodeset. Max csak par dolgot kell pluszba biztosits
2021. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló volt a szándék,írtad is hülyeség a kérdés és nem is lett volna életszerű a toll küldözgetése. + nyilván nem fogod itt részletesen leírni az üzleti elképzelést :-).


Gdpr emailhez ugyanúgy kellene, mert adatokat kezelsz a szállításhoz, számlázáshoz,ügyfélszolgálat meg törvényileg kötelező, mégha az úgy is teljesül, hogy 72 órán belül emailben válaszolsz. Annak is megvannak a maga gdpr sajátosságai.


Én azért ajánlanám jobban a piactereket, mert az üzemeltető felelőssége ezt biztosítani, neked mint eladó sem pénzbe, sem esetleges bírságba nem kerül és csak konkrétan az eladás után lesz költséged a termékekkel, nem úgy mint egy webáruház esetében, ahol 0 eladás mellet is állandó, plne ha online marketinget is veszel, még további extra kiadások is társulnak és csak a veszteséget növelik.


Így jóval olcsóbb működést eredményez, ami jobban elbírja az alacsonyabb árrés miatti kamikaze árversenyeket is.


Adózás szempontjából, a most elfogadott adótörvény alapján legyél inkább nappalis egyetem mellett szja-s egyéni vállakozó, ahol ha nem veszel ki pénzt évközben a vállakozásból, akkor csak év végén a vállakozói adóalap után kell adóznod, amire 25 év alatt az szja 0 Ft, a korábbi 15% helyett, ez milliónként 150.000 plusz megtakarítás.


Ha reálsan tisztában akarsz lenni a teljesítménnyel, akkor tételes költség elszámolással állapítsd meg az eredményt, ha nem annyira fontos és inkább "kata módjára" csak kb. költségekkel számolsz - és még akkor is eremdényesnek akarsz tűnni, ha közben igazából veszteséges vagy, - akkor átalányadózó. Ha 25 év alatt is vagy, akkor felesleges lenne a Kata miatt beáldozni az szja kedvezményt és éves szinten 300.000 Ft adót is megspórolsz magadnak mindamellett, hogy 1 millióig adómentes tudsz maradni.


Beszerzéstől függően, ha pl. Eu-ból szerzed be a terméket - ami ma már általános dolog lassan - , vagy oda is értékesítenél exportra, akkor áfakörösnek jobb lenni, mint alanyi adómentesnek.


A 790 Ft-os postai ajénlott levél jó dolog kis méretű tárgyakra, szemben mondjuk egy webáruház 1500, utánvétel 1900-2400 Ft-os szállításával.

2021. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!