Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen érvekkel lehet "meggyőz...

Milyen érvekkel lehet "meggyőzni" hogy a vállakozni nem rossz dolog és nem halunk éhen ha mégsem indulna be? :D

Figyelt kérdés

A feleségemnek ahányszor emlitem a tervem hogy vállalkozást szeretnék, mindig lehurrog hogy úgysem fog menni és a végén éhezni fogunk.

Jelenleg festőként dolgozok, jó is a munka, normális a főnok, viszont alkalmazottként nem keresek jól, nehezen haladunk előre. Vállalkozó szeretnék lenni 1-2 éven belül, addigra terveim szerint lesz eleg tőkém hozzá.

Ha mégsem mükodne a vállalkozás akkor visszamennék dolgozni alkalmazottként valakihez, mindig keresnek festőket, tehat nem lennék munkanélküli.

Külföldön élunk de itt más külföldiek is csinálnak vállalkozást, ha nekik megy akkor szerintem nekem is menne.

A felesegem viszont a biztos munkát akarná, hiába nem tudok annyit keresni amennyit szeretnék. A házat is szeretném lecserélni kb 6-8 év mulva de jelelegi fizetésemmel ez nem fog menni, nem kapnék annyi hitelt.

Ti mivel érvelnétek, hogyan probálnátok beadagolni ezt neki? van rá 1-2 évem.


2021. júl. 4. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Feleséged egy fék.
2021. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Feleségként akkor tudnám ezt komolyan venni, ha a férjem MINDEN részletnek rendesen utánajár, mik a pontos lépések, teendők, mikor mit és hova kell befizetni, mennyi idő után várható hogy nyereséges lesz, stb. És van konkrét terv arra az esetre is ha nem lesz nyereséges a vállalkozás.
2021. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Lesz konyvelom aki az adozasban segit, anelkul nem vagok bele.

Ha nem lesz nyereseges akkor visszamegyek alkalmazottkent dolgozni. A tervem hogy legyen annyi penzem hogy egy munkas autot tudjak venni, es meg annyi penzem a bankban hogy 6 honapig tudjam fizetni a szamlakat abban az esetben is ha nem lenne bevetel. Igy elkerulhetnem azt amit sok festo csinal, hogy aron alul vallal munkat, csakhogy legyen bevetele, a vegen meg adozas, uzemanyag es egyebek kifizetese utan nem marad neki semmi.


Egyszer mar megprobaltam hogy hetvegente csinalnam a maszekokat, volt is par munkam de sok munkat nem is tudtam elvallani mert ha hetvegente megyek akkor egy egesz haz egy honapig tartana. Inkabb gyujtom a penzt es kesobb teljes munkaidoben vallakozok, igy tudok csak a konkurenciaval versenybe szallni.

2021. júl. 4. 19:42
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Mondd el neki, hogy ez az álmod, és vázold fel a jövőképet, hogy milyen lesz az életetek, ha bejön.

Azt is, hogy adott esetben vissza tudsz menni alkalmazottnak.


Ha ekkor sem támogat, akkor sajnos a saját hiedelmei és félelmei erősebbek, mint amennyire támogat téged.

2021. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra dolgozz ki egy stratégiát, hogy szerzel megbízókat.


Amúgy én úgy "engedtem" (nyilván nem kellett ténylegesen az engedélyem hozzá, de átbeszéltük) a férjemet vállalkozni, hogy mondtam, hogy csinálja, fél-egy évig simán kijövünk az én fizetésemből, ha mégsem jönne össze. A nejed is kipróbálhatná, hogy dolgozik, és pénzt is keres, nem csak nyafog.

2021. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
A feleségnek ehhez mi köze ?
2021. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amivel engem meg lehetne győzni, azok a pontos tények. Honnan fogsz ügyfélkört szerezni, hogy reklámozod magad, vagyis mire építesz. Mennyi induló tőke kell, milyen adózási formát választánal, lenne-e alkalmazottad, stb. Mivel kalkulálsz eleinte kb. mennyi bevételt lehet ebből szerezni. Abban az időszakban miből élünk. Elég a családnak az én fizetésem? Van elég megtakarításunk, hogy a vállalkozás beindításánál legyen mihez nyúlni, ha baj van!?

Szóval ilyenek. Egy vállalkozás sem ér annyit, hogy a család pénzügyi helyzetét veszélybe sodorja, vagyis azt mondod 1-2 év kell még neked. Rendben, akkor leültetnélek, átbeszélnénk és azt modanám, hogy ebben az 1-2 évben dolgozzuk ki a pontos tervet és anyagilag különítsük el a család pénzügyeit a vállalkozás terveitől. Képzeletben külön befőttes üveg vagyunk mi és külön befőttes üveg a vállalkozás. Gyűjtögessünk erre is és arra is, így elkerülhető az, hogy minden magán tőkénk belemenjen és végül a híd alatt kössünk ki, ahogy egykor nagyon sokan.

2021. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez kis vallalkozas lesz, egyedul fogok benne dolgozni, nagyobb projectekhez alvallalkozokat keresek majd. Nem fogok sok penzt belefektetni. A penz inkabb arra kell hogy megeljunk az elso honapokban is mert a vallalkozas nem fog azonnal profitot termelni. Ezen kivul egy jo munkasauto kell az elejen, szerszamok vannak de ido kozben meglehet venni ami eppen kell.

Azt tudom hogyan fogok hirdetni es mi lesz a ceg neve. Ha nem lesz eleinte sok megrendelesem akkor alvallalkozokent csinalok munkakat

2021. júl. 5. 18:06
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
#6 hmm.. én is ezen gondolkodtam.
2021. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az a koze hogy egy csalad vagyunk
2021. júl. 6. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!