Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Erdemes csak azert nyitnom...

Erdemes csak azert nyitnom egy vallalkozast konyvelovel megbeszelni (kesobb persze megszuntetnem), hogy afamentesen vehessek egy uj autot magamnak?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

És miért gondolod azt, hogy egy vállalkozás áfamentesen vehet új autót? Továbbmegyek. Mi lesz az autóval és az esetlegesen visszaigényelt áfájával, ha te megszünteted a céget?

Spoilerezek: ezt így nem lehet megoldani.

2021. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
En nem ertek hozza, de a konyvelok szerintem igen es tudnak kiskapukat. Azert fizetnem.
2021. júl. 9. 13:29
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Jól írja az 1-es!


Nem igényelheted vissza az áfát vállalkozásként sem "hivatali" autó esetén!

2021. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

"

Az áfa tv. 124.§-a tételesen kimondja, hogy a személygépkocsit terhelő áfa nem vonható le.


A levonási tiltás alól mentesül, az a vállalkozás, amely


az autót továbbértékesítési céllal veszi meg,

bérbeadás céljából vásárolja meg a járművet,

taxi szolgáltatást kíván nyújtani.

"


[link]

2021. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

2-es, bakker nagyon lilaködös ismereteid vannak!


Attól, hogy te fizeted, még nem ajánlhat olyat, ami TÖRVÉNYELLENES!

2021. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Én könyvelő vagyok, de erre kiskaput találni az már komolyan súrolja (vagy átlépi) az adócsalást. Tegyük fel, hogy van jogod visszaigényelni az áfát (lízingnél megoldható), ez idáig okés. Viszont illene azért valami bevételt generálni, ami szintén áfás. Ez még a kisebbik gond. Viszont amikor eladod az autót (megszünteted a vállalkozást), akkor nemcsak az áfát kell rendezned, de a ha nem adtad el az autót, akkor még az eredményedet is növeli a nettó értéke. Szóval hidd el, ki van ez találva törvényi részről, hogy miért ne csinálhass ilyet.
2021. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Kicsi, nagyon álomvilágban élsz.
2021. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Áfamentesen teherautót lízingelhetsz. Ha 5 évig lízingeled akkor 5 évig kell a céget megtartanod. De ha nincs bevétele a cégnek akkor így adócsalás. Spórolsz 2 millió áfát majd buksz 10 milliót.
2021. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kishaszongepjarmure gondoltam. De ha ez igy van ahogy irjatok, akkor nem ertem hasznaltauton miert mindenki a netto arat irja ki a tenyleges ar helyett.
2021. júl. 10. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!