Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mire van igény...

Szerintetek mire van igény most, amit egyéni vállalkozóként is lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Elrontottam az életem, újratervezésnél tartok. Multinál dolgozom sima adminisztrátorként, bár egyetemet végeztem, amiből szintén kiábrándultam, egyáltalán nem szeretnék azzal foglalkozni (egyébként pszichológia volt, 18 évesen még azt hittem, az elég lesz egy életre, hogy valamilyen téma érdekel. Tévedtem). Szeretnék valami értéket teremteni, vagy legalább magamnak tolni a szekeret, hogy ne amerikai főnökök bankszámlájára lapátoljam a bevételt.

Szóval szeretnék valamit tanulni, aminek haszna is van. Gyerek mellett. Munka mellett. Ilyen semmire se jó kézműves bizbaszokat viszont nem szeretnék gyártani, mint az anyuka ismerőseim egy része. Írni szeretek, egész jól is csinálom, de az sem egy jól fizető vonal :D


Szerintetek mire érdemes energiát áldozni? Mire van szüksége most az embereknek? Néztem profession.hu-n a jelenlegi álláskínálatot, legtöbbje IT-s terület volt, ahhoz viszont egyáltalán nincs affinitásom (férjem programozó, már próbált volna tanítani egyszerűbb dolgokra, csúfos kudarcot vallott). Egyéb ötletek?


2021. júl. 22. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

szövegíró (megrendelésre, ügyfélnek honlapokra blog bejegyzéseket, FB poszt, stb.)

cikkíró (magazinba, újságba)

2021. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szellemíráson gondolkodtam már, de nem tudom, amíg nem adok ki több, legalább részben sikeres művet, annak mennyire van létjogosultsága (vannak már publikált írásaim, de leginkább csak kis antológiákban, e-book formában, nem annyira ismert kiadónál).
2021. júl. 22. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ne azzal törődj, hogy "mire van most szükség". Ez rossz vágány.

Olyan készséget keress MAGADBAN, amit tovább lehet fejleszteni, és képes leszel mindig eladható szolgáltatást létrehozni belőle.


Az írás pl. ilyen. Mióta "feltalálták", nem volt kor, amikor ne lett volna igény rá valamilyen formában.


Fejleszd magadat tovább, és találd ki, mit és hogyan szeretnél vele elérni. Milyen területen szeretnéd hasznosítani. (Az írás csak egy példa, választhatsz természetesen más készséget is.)


Ebben szívesen segítek neked, ha rámírsz.


Ha nincs még referenciád, akkor gyárts: írj blogot / könyvet / reklámszövegeket (akár meglévő termékre is, hogy te miként tálalnád), és azokat tudod bemutatni. Aki alkalmazni akar, az úgyis inkább a képességeidre, és nem az eredményeidre kíváncsi.

2021. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Blogom az már van :) Meg már egy csomó íróképzést is végigcsináltam, szerintem elég jól fejlődtem a kezdetekhez képest, bár nyilván mindig van hova tovább :)


Az a bajom, hogy kicsit úgy érzem, nem értek semmihez. Így nem igazán tudom, milyen fejleszthető készségeim lennének. A férjem programozó, az egy elég kézzelfogható dolog, amire kereslet is van, ha munkahelyet akarna váltani, csak 30 lehetősége lenne, amiből 20 esetében kezdhetne már múlt héten. Nekem ilyen tudásom nincs, amit ilyen jól el tudnék adni.

2021. júl. 22. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

#4

Ugyanezt érzem! Üdv a klubban.

De ettől még nem igaz, és ez azonnal kiderül coachingon, amikor az ügyfeleim előrelépnek a saját életükben az ülések után.


Van egy olyan tényező is, hogy az ember nehezen tudja felmérni a saját szaktudását, és sokkal alacsonyabbnak ítéli meg, mint amilyen valójában.


Ekkor szokott az lenni, hogy úgy beszél valaki szaknyelven, hogy abból egy laikus egy kukkot sem ért! (És közben ő meg azt hiszi, túl általános és lapos a mondandója.)


De visszatérve az írásra: specializálódhatsz is. A kulcsszavas blogcikkek írása nagyon keresett manapság, csak keresned kell egy hozzád közelálló témát, amiben szívesen elmélyedsz.


De a copywriting is különleges világ. Aki ebben jó, az már igencsak kézzelfogható, legalábbis az eredménye egész biztosan. :)


A lényege mindennek: ha érzel magadban ambíciót és vágyat, nehogy egy irodában eltemetve éld le a hátralévő életedet!


Én is multis kékgalléros voltam, amíg elegem nem lett belőle, és otthagytam az egészet. Mámorító, hogy mennyi lehetőséget látok azóta - ami a nehéz ebben, hogy megragadj egyet közülük, kitarts mellette, fejleszd magadat benne, és ne tántorítson el egy másik, ami most úgy tűnik, hogy kedvezőbb.

2021. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Javítás: kékgalléros helyett fehérgalléros voltam. De ebből az is kiderült, hogy nem HR-es. :D

2021. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm, kicsit jobb kedvre derítettél :D Utánanézek akkor, hogy ezen a vonalon mit tudnék kezdeni magammal :)
2021. júl. 22. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Interim mérnöki szolgáltatásra
2021. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!