Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munka mellett vállalkozni...

Hallod!? kérdése:

Munka mellett vállalkozni vagy inkább egyetemi tanulás levelezőn?

Figyelt kérdés

Érvek/ellen érvek ?

Nagy a dilemma a két lehetőség közül, ti melyiket választanátok és miért?



2021. júl. 23. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen munka mellett mit vállakozni, illetve milyen munka mellett mit tanulni.


Ha pl. villamosmérnök vagy, és melózol egy multinál nettó 400-ért, és ez mellé akarsz még épületvillamossági tervezőként melózni vállakozóként, akkor semmi pénzért nem csinálnék egy gazd-men levelezőt a tervezés rovására.



Viszont, ha egy gyárban dolgozol a soron, és kínai szandikkal akarsz piacozni hétvégente, fixen egy fain diplomát csinálnék levelezőn.


Kevés a konkrétum egy érdemi vélemény megírásához.

2021. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen vállakozás meg milyen egyete
2021. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jogos...tehát konkrétan cnc marósként dolgozom és ezen a vonalon is tanulnék tovább ha úgy adódna... mint gépészmérnök . A vállalkozás pedig egy teljesen eltérő szakirány , az építő ipar lenne azon belül is lakossági munkával foglalkoznék.

Nos a lényeg az, hogy az egyetemet ha elvégzem kb 4 év és abban a pozícióban is kezdő lennék tehát ott is idő lenne mire anyagilag elérek valamit ...viszont biztos állás kiszámítható fizetéssel , nyugodtabb életkörülmények .

A vállalkozás pedig bizonytalan viszont ennyi idő alatt akár be is futhat ami többszöröse lehet akár egy mérnök fizetésnek így megteremtve egyfajta szabadságot...

2021. júl. 23. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tanulnék. Persze azzal a feltétellel, hogy nem elégszel meg a gépész bsc-vel, és bevállalod a legalább 5.5 évet msc-vel. Utána akár gépész tervezőként is vállalkozhatsz kezdetben katásként, később akár kft-t alapítva.

Az a baj egy sima gépést bsc-vel, hogy gyakorlatilag akármelyik egyetemen tudod tanulni, így hatalmas túlkínálat van belőlük, nem túl extra fizuval.

Ezért egy msc-t feltétlen csinálnék.


Én nem látok az általad említett vállakozásban nagy potenciált, persze ha ügyes vagy...

2021. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne az a lakossági építőpar? Milyen építőipari szakmunkát tudnál eladni cnc-s munkatapasztalattal?

Ha vállalkozni akarsz, akkor inkább vegyél egy esztergát, meg marót. Már nagy hiány van a régi szakikból, akik a kisebb munkákat megcsinálják.

De nyilván a tanulás az egyértelműe megoldás, ha hosszabb távon gondolkozik az ember

2021. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha epitoipari szakirany erdekel akkor epuletgepeszetre mennel? Melyik egyetemre mennel kedves kerdezo?
2021. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 az is felmerült eleinte viszont kissé drága beruházás, így lemondtam erről...


#6 Egyetem csak műszaki vonalon működne részemről (Miskolci Egyetem), az építő ipari tevékenységet pedig vállalkozás formájában művelném .

2021. júl. 24. 21:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!