Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek úgy szabadúszó, hogy...

Lehetek úgy szabadúszó, hogy nem vagyok magánvállalkozó, viszont alkalmazottja vagyok egy magánvállalkozónak?

Figyelt kérdés

Kaptam egy szerzôdött szabaduszó állásajánlatot külföldön, viszont nincs magánvállalkozásom. Az legális, ha a szerzôdés a nevemen van viszont a magánvállalkozótól számlázok, akinek dolgozom?

Mindkettônknek ugyanaz a munkaterülete.


Elôre is köszi a válaszokat.



#kulfoldimunkavallalas
2021. júl. 29. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
nem
2021. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2021. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Eltudnátok magyarázni, légyszi?
2021. júl. 29. 21:03
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Mit kell elmagyarázni? Nem számlázhat helyetted más
2021. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Azért áert ez gyakorlatilag fiktív számlázás. Akkor szerződjön a vállalkozó, számlázzon, neked meg adja oda bérben. Vagy nyiss te is vállalkozást.
2021. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem.😞 Köszi a válaszokat
2021. júl. 29. 21:08
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
2 perc alatt lehet egyéni vállalkozást csinálni
2021. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
Ha bejelentett alkalmazottja vagy, akkor teljesen legális. Ha a postán feladok egy csomagot, a díjat a magyar psota számlázza ki, és nem a pultban ülő Marika néni. Te gyakorlatilag ugyan így fogsz eljárni. Nyilván ekkor a szerződést is a vállakozással kell kötni, és nem veled mint magánszemély, de ha úgyis a vállakozás számláz, akkor ennek nem látom akadályát.
2021. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell alkalmazottnak lenned, sem vállalkozónak. Köthetsz a vállalkozóval sima megbízási szerződést is, a járulékokat és az SZJA-t pedig levonja és befizeti a megbízási díjadból. Én így dolgoztam annó, amikor még csak nyaranta 1-2 táborban tanítottam nyelvet, nem egész évben. Ez akkor éri meg, ha tényleg csak alkalmanként lenne ebből bevételed. Ha rendszeresen, anyagilag is jobban jössz ki egy saját vállalkozással.
2021. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Persze, semmi akadálya úgy, hogy ha a vállalkozás szerződik. Viszont akkor kié is lesz a számlázott ellenérték? A vállalkozóé. Ha ezt oda akarja adni neki, akkor viszont nem kevés adóteher is szakad a nyakukba.
2021. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!