Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 3,5 tonna alatti fuvarozó...

3,5 tonna alatti fuvarozó egyéni vállalkozás indítása. Kell hozzá végzettség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3,5 tonna alatt, belföldi fuvarozáshoz kell valamilyen végzettség? Vagy elég ki váltanom az egyéni vállalkozóit?



2021. aug. 16. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Annak van igaza, aki azt írja, hogy nem kell, csak jogsi. Tessék idézet a 261/2011. (XII. 7.) Korm. rendeletből, ami ezt szabályozza:


Közúti közlekedési szolgáltatás keretében 3,5 tonnát nem meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépjárművel járművet az vezethet: I.a) akinek az adott jármű vezetéséhez szükséges vezetői engedélye van, b) egészségügyi alkalmasság (Eü-2), c) aki a vezetett jármű kategóriája tekintetében nem áll a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt, valamint d) akinek a közlekedési igazgatási hatóság nem rendelte el jogerősen vezetési jogosultsága szünetelését.


3,5 tonna felett, nemzetközinél másabbak a szabályok már.

Plusz akkor lehet még telephely-kötelezettség, ha 10+ autója van a vállalkozónak.

2021. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Na így már megnyugodtam :) köszönöm szépen!
2021. aug. 16. 11:43
 13/13 huntah ***** válasza:
Milyen tevékenységkódot választottál? Én most ebben vagyok elveszve, 532002 vagy 494201. Az van, hogy 2.5 tonna alatt vagyok, és nem is teherautó, szóval a 494101 nem pálya.
2022. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!