Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szakács és vendéglátó üzemelte...

Szakács és vendéglátó üzemeltető képzettséggel gond nélkül el tudnék indítani egy büfét?

Figyelt kérdés

Jelenleg dolgozom. Ha jól látom felnőttképzésben 1 év alatt meglenne a szakács képzés.

Az a terv hogy utána elhelyezkedem egy büfében hogy tapasztalatot szerezzek.

A büfés meló mellett megcsinálnám a vendéglátó üzemeltető képzést.

Ha van már elég rutinom akkor bérelnék egy büfékocsit. Vannak cégek amik segítenek a hasonló vállalkozások elindításában. Aztán ha pörög a bolt akkor vennék egy rendes büfét.

Szerintetek ez így működhet? Ezzel a 2 képzettséggel szerintem rendesen túlbiztosítanám magam, de még nem mélyedtem el nagyon a témában.

A büfékocsihoz vannak anyagi tartalékaim.

Később a büfé megvásárlását is meg tudnám oldani. Az anyagiak is kihívást jelenthetnek meg persze a kockázat, de azt legalább át tudom látni.

Ezeket a kusza szabályozásokat meg mindenféle engedélyeket, képzettségeket már kevésbé értem. Pl. szakács, vendéglátóként árulhatnék sört is? Vagy ahhoz külön engedély kell?

Régi álmom hogy legyen egy büfém, persze ez vmivel több lenne mint egy egyszerű büfé. Közösségi teret szeretnék. A jelenlegi munkámban nem vagyok boldog és úgy érzem itt az ideje váltani.



2021. aug. 17. 14:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és az alkalmazottakat hagyjuk ki a képletből. Egyelőre egyedül szeretném csinálni. Persze lehet kell majd alkalmazott, de még olyan messzire vagyok a dologtól hogy ilyesmivel még csak elméletben sem szeretném bonyolítani a dolgokat.
2021. aug. 17. 14:43
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Meg lehet oldani, de két fajta vendéglátás van, a hideg és meleg konyha, ha sört is akarsz a hideg konyhai is kell. Az engedélyeket nem tudom de biztos kell
2021. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkét végzettség elég külön külön is egy büfé nyitashoz.


Nem ezen szokott eluszni egy ilyen ötlet...

Kell alkalmazott, mert egyedül nincs elég időd rá.

Kellenek engedélyek, kell befektetés is. Nagyjából 10 milla az alap a kezdeshez.


Ha kocsiban akarod és nem fix helyen, akkor kell előkészítő konyha is valahol. Ha fix hely, akkor meg engedély a létesítéshez.

2021. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen, ereztem hogy eleg lesz. Igyekszem tulbiztositani magam kepzettseg teren. A 10 mila azert tulzas. Havi 80k-ert remek bufekocsit lehet berelni. Kata az havi 50. A helyszin eloszor egy ismerosom telephelye mellett lenne. Nagy ipari resz es nincs bufe a dolgozoknak. Nem ker penzt, tamogat. Ha pl. autopalya lehalytora szeretnek telepulni tudtommal azt is megusznam havi 50-bol. Kell nemi segitseg az elinditashoz, foleg a jogi es konyveles reszehez. Ez max 100k. Elelmiszer is kell,az 50k aztan majd a bevetelbol frissititem a keszletet. 350k korul mar el lehet kezdeni, nekem meg ennel szerencsere joval tobb tartalekom van.
2021. aug. 17. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a vállalkozással, kérdező?
2023. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!