Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hilti vagy Makita a jobb, és...

Hilti vagy Makita a jobb, és megbízhatóbb? Építőipari vállalkozáshoz.

Figyelt kérdés

Építőipari vállalkozáshoz szeretnék a két fent említett márka közül egy teljes szettet vásárolni.



Mindenfajta szar minőségű ismeretlen gépparkkal dolgoztunk eddig, de most úgy vagyok vele beruházok a minőségre.



Hilti oldalán összeraktam amit szeretnék venni, majdnem 5 millió lett az összeg, viszont a makitából ugyan ez kevesebb mint 3 millió.


Kerestem posztokat, oldalakat hogy kinek mi a véleménye a hiltiről de nem találtam semmit, sőtt nagyon nem is látok vállalkozókat hiltivel, csak külföldön. (Németbe és Ausztriába)


Makitáról találtam posztokat, de megosztó véleményeket olvastam, aki dolgozott már mindkettővel, és válaszolna a kérdésemre azt nagyon megköszönném.



Árban nyilván a makita, de itt most a minőség, megbízhatóság, teljesítmény, strapabíróság a kérdés.



#Makita #Hilti #Makita vagy hilti #Hilti vélemények #Makita vélemények
2021. aug. 30. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Arról hogy melyik gép a jobb (itt most megbízhatóságban, de egyébként tudásban, ergonómiában, teljesítményben stb. is ugyanez igaz) adott márkák konkrét típusáról van értelme beszélni. Általánosságban nem sok értelme van. Egyébként miért kell az összes gépet egy márkából összeválogatni? És miért ragaszkodsz pont ehhez a két márkához?
2021. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Legközelebb az ilyen jellegű kérdéseket az otthon kategóriában tedd fel, ott több tapasztalati véleményt fogsz kapni.

Én is csak tök véletlen találtam rá a kérdésre.


A Makita mára már inkább elment fél-profi minőségbe. Vannak gépeik amik egyenesen súrolják a kínai gagyi barkácskategóriát. Ugyanez igaz a Metabo-ra is.

Makita SDS plus, SDS max néhány modellje vicc kategória, a régebbi konstrukciók ezekből (2018 előttiek) fényévekkel jobbak.

Ugyan ez igaz a benzines gépeikre is, azokat instant el kell felejteni.

Akkusból (géptestből) is van ami már erősen hobbi kategória. Csavarbehajtóból van ami melegedik, szétmegy a tokmány csapágyazás stb. A 100 ezer alatti kategóriára ez erősen jellemző.

Mondjuk én nagyon sok Makita gépet használtam már (itthon is csak Makita van mindenből, mert ezt engedhettem meg magamnak), fa-fém megmunkálás, hálózati vagy akkus, benzinest. Tényleg mindenfélét és rengeteg modellt.

Összességében nem rosszak a gépeik, de mint írtam van ami egyenesen egy szinten mozog egy Einhell géppel, csak 2x annyiba kerül.


A Hilti ellenben kizárólag csak profi gépeket/minőséget árul. Náluk nincs olyan hogy ez most inkább barkácskategória, 99%-ban csak ipari minden. (sok Hilti géppel is dolgoztam már).

Mondjuk én szerencsére egyre több helyen találkozok vállalkozókkal, akik Hilti vagy Milwaukee gépparkkal vonulnak fel az építkezésre, nem pedig ezekkel a kínai szarokkal.

Akkus technológiában is simán ráver a Makitára. A pneumatikus gépeiket is lehet egész nap nyüstölni, még egy 2020-as Makita SDS plusz 10 perc után izzik, és szó szerint szétmegy a tokmánya a véséstől.

Ha pedig a pénztárcád engedi akkor akkusból Milwaukee-t vegyél.

A Milwaukee az amire most azt merem mondani, hogy olyan mint a Makita vagy a Metabo 20 évvel ezelőtt. Iszonyat strapabírók a gépeik, a teljesítmény leadásuk pedig egyenesen félelmetes.

Nyilván nem véletlen az egyik legdrágább jelenleg a piacon.


#1 gondolom a garanciáztatás és az akkuk kompatibilitása miatt akar kizárólag egy márkában gondolkodni.

Szinte minden márkánál az akkukat bármilyen saját géptestben lehet cserélgetni. Megveszel mondjuk 15 különféle akkus géptestet (csavarbehajtót, sarokcsiszolót, körfűrészt, SDS-t stb.) ezekhez nem kell külön 15 akkut venni, hanem csak vesz ötöt meg egy többállomásos gyorstöltőt hozzá, és csak cserélgeti a gépekben mivel minden géptesthez kompatibilis az adott márka akkuja.

És ha tönkremegy egy akku, akkor nem kell azonnal elmenni venni másikat hisz elég csak kivenni a csavarbehajtóból és átpattintani mondjuk az SDS-be.


Na most ezt nem lehet eljátszani ha mindenféle márkából vesz akkus gépeket.

2021. aug. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezért szeretem a gyakorit.

Elsőre megjelent az okoskodó, hobbi dolgozó, akinek fingja sincs a munkáról😄, ez az 1-es.

A 2-es jókat mondott. Hiltit vennék a helyedben, soha semmi gond nem volt velük. Makitát hanyagolnám én is, bár attól is függ mennyire van pusztítva, használva.

2021. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

"Kedves" hármas. Nem vagyok sem okoskodó, sem hobbidolgozó, és képzeld el teljesen fogalmatlan sem. Csak nem értem a kérdező logikáját.

De ha te ilyen szakember vagy, kérlek magyarázd el nekem, hogy:

1. Miért kell az egész gépparkot egyazon márkából megvásárolni? Ha az adott paramétereknek megfelelő vésőgép a makitából, a falhoronymaró meg a hiltiből jobb vétel, akkor miért nem lehet a vésőgépből makitát, a falhoronymaróból meg hiltit megvenni? Akkus gépeknél még érteném az akkumulátor cserélhetősége miatt, de nyilván több hálózati gépet is szeretne a kérdező venni.

2. Szerinted kategorikusan ki lehet jelenteni, hogy melyik márka jobb minőségű? Tehát mondjuk a hiltinek MINDEN gépe jobb minőségű mint a makitának MINDEN gépe, kivétel nélkül?

3. Van ezer más márka a piacon hasonló kategóriában, nem csak ez a kettő. Nem értem miért kell ezekre korlátozódni.


Na kedves hármas, várom az ÉRDEMI, nem kitérő válaszodat ezekre a kérdésekre.

2021. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
39%

"Szerinted kategorikusan ki lehet jelenteni, hogy melyik márka jobb minőségű? Tehát mondjuk a hiltinek MINDEN gépe jobb minőségű mint a makitának MINDEN gépe, kivétel nélkül?"


Ez így ebben formában kijelenthető. Amit a második válaszoló írt nagyjából fedi a valóságot. A makita mióta kivitte Kínába a gyártás egy részét, egyre inkább hanyatlik a minősége. Amíg kizárólag csak japánban gyártották a gépeiket, teljesen más minőséget hoztak. A makita egyenlő volt a perecíz! megbízható márkanévvel, mára ezt már ellehet felejteni.

Tavasszal vettem egy 300+ ezer forintos makita állványos körfűrészt. Beüzemelés után kiderült hogy nem merőleges a vágólap és az asztal. Állítani nem lehetett rajta semmit, 100mm-es anyagvastagság felett már közel 1,5mm-ert csalt a vágás. Kellett hozzá gyártatnom egy teljesen egyedi új állítható konzolt, hogy ezt a gyári konstrukciós hibát kiküszöböljem.

300 ezerért elvárható lenne, hogy egy 10 centis anyagot derékszögbe le tudjak szabni...

A másik tapasztalatom: 3 éve vettem egy alumínium házas akkus ütve-fúrós csavarbehajtót, na ez tényleg profi kategória, ezt mondjuk japánban gyártották. Az ára is 200 ezer felett volt. Ugyanezt nem lehet elmondani a fél éve vásárolt Kínában gyártott csavarbehajtómról, aminek a tokmánya már akkor lötyögött mikor újonnan kivettem a dobozból. Így precíz furatokat esélytelen volt vele fúrni, megmaradt csak csavarbehajtónak. A szervizben azt mondták hogy ezzel nem tudnak mit kezdni, mert szinte az összes makita csavarbehajtónak így lötyög a tokmánya (mutatott is egy vadonatúj másikat, aminek tényleg ugyanúgy mozgott a tokmánya a laza illesztések miatt) Ja és másfél hónapja elégtek benne a szénkefék amit persze garanciában cseréltek benne.

Még fél évet sem bírt ki normál használat mellett, és egy 110 ezer forintos gépről beszélünk.

A hiltiről nincs tapasztalatom, csak amit a szakemberek néha megosztanak az építkezéseken. Rosszat még nem hallottam a hiltiről, ellenben a makitát egyre többen szidják, hogy már nem olyan mint régen.

Még annyit hozzátennék, hogy nem feltétlen mindig a papíron leírt adatokra kell hagyatkozni. Hiába van ráírva valami egy adatlapra, ha használat közben nem hozza az elvártat. Pont ezért hasznosak a személyes tapasztalatok.

Lehet hogy van "ezer" márka a piacon, de abból az ezerből max 1% ami használható is az építőiparban. Évi 2 csavart belehet hajtani az 5 ezer forintos kínai géppel is, gondolom a kérdező is tisztában van ezzel.

(nem a hármas válaszoló voltam)

2021. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet hogy van "ezer" márka a piacon, de abból az ezerből max 1% ami használható is az építőiparban."


Azt írtam, hasonló kategóriában van ezer márka. Nyilván az ezret nem szó szerint kell érteni. Fein, Bosch, Original Flex, Hitachi, Metabo, Milwaukee. Mind nagyjából a makitával egy kategóriában "játszik" minőségben, vagy még fölötte.

2021. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, mit vettél?
2021. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es.


Hiltit.

2021. okt. 5. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!