Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Masszőr szeretnék lenni,...

Masszőr szeretnék lenni, hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

A felső „kérés” elég gagyira sikeredett, de máshogy nem engedi ki :D

10 éve dolgozok egy cégnél, de már bele fáradtam, mert nagyon monoton és a pénz se elég. Szeretek emberekkel dolgozni, ezért letettem a masszázs sulit. Szerintem ez egy remek dolog, mert a családban is tudom gyakorolni és közben jókat lehet beszélgetni.

Relax masszázs oklevelet szereztem. A terv csak annyi volt, hogy leteszem a sulit…és majd lesz valami.

na most már kb. fél éve van meg, de még nem kezdtem vele semmit. Félek minden újtól, mert nem akarok bukni…mivel nincs is miből ☹

Akinek esetleg van masszázs szalonja vagy csinálja, tud nekem tippeket, ötleteket adni.

Mivel én is hétfőtől péntekig dolgozok, ezért gondolom inkább hétvégén meg délutánonként lenne jó sok vendégnek. De akkor nem megy rá a család? Van két gyerkőcöm, nem akarom, hogy rossz legyen nekik.

Közben gondolkoztam sokat ezen…van egy barátnőm, akinek fodrászszalonja van (direkt kialakítva egy kozmetika, masszázságy). Vele megbeszélni, hogy ajánljon engem a köreibe és szombatonként el masszírozgatok ott emberkéket. Aztán már ha úgy látom, hogy bejön, akkor mindent hivatalosan csinálni. Azzal a gondolattal is eljátszottam, hogy a pasik tuti jönnének, mert dekoratív vagyok, szőke kék szem, tüdővel :D ez most hülyén hangzik, de ez nyilvánvaló, hogy egy szép nőhöz hamarabb mennek akár kasszához is vagy kocsmába vagy nem is tudom, mint egy olyanhoz, akit nem találnak vonzónak. ne értsetek félre, nem szexmunka lenne :D csak elgondolkoztam rajta.

Én is szívesebben megyek masszíroztatni, ha egy jó képű férfi csinálja és nem egy 150 kg-os nő. én se vagyok vékony, de teltkarcsú.

szóval érdekelne a vélemények, mint a nőktől, hogy ők mit tapasztalnak, mint a férfiaktól, hogy ők, hogy látják ezt.

köszönöm


2021. szept. 8. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
végezz el egy masszőr tanfolyamot
2021. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írta, hogy elvégzett egyet.
2021. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem sok masszőr ügyfelem van, ők mind azt mondják, hogy az emberek nagy többsége délután és/vagy hétvégén szeretne menni. Ami érthető, hisz napközben mindenki dolgozik. Ha munka mellett akarnád csinálni, akkor a délutánonként/szombatonként okés lenne. Az meg nyilván ennek a hozománya, hogy így kevesebb értékesebb időt tudsz a családoddal tölteni. Ezt neked kell mérlegelned, hogy valamit valamiért.

A külsőre vonatkozó részt nem igazán értem. Én 10 éve járok kb masszázsra, sosem azt néztem, hogy a masszőr hogy néz ki. Kipróbáltam a városban már nagyon sok masszőrt és annál maradtam, akinél a legjobb volt a masszázs. És messze nem ő a legdekoratívabb az összes közül és még csak nem is a legolcsóbb. Szóval ha tényleg semmilyen szexuális irányba nem akarsz elmenni, akkor ne ezzel reklámozd magad, hogy csini vagy esetleg. Ha elhatározod magad és otthagyod a munkahelyed, akkor pl a katát pont az ilyen kisebb szolgáltatóknak találták ki, mint aki te is lennél. De nyilván a hivatalossá tételre még számos egyéb lehetőség van, ezt majd ha aktuális lesz, akkor utána jársz úgyis.

2021. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Masszázs vagy kozmetikai szalonokban kérdezz rá, hogy van-e felvétel.

Itt általában helypénzt kell fizetni a tulajnak, de sok a beeső ügyfél, ezért nem baj ha nincs kiépült pacientúrád.

Kisebb pénz, de biztosabb és kényelmesebb.


Másik út a teljes önállósodás. Ez általában házhozmenős dolog, és csak akkor működőképes ha már van ügyfélköröd.

Nagyobb pénz, de menedzselned kell magad, hirdetni, ügyfeleket vadászni, ágyat cipelni.


Mostanában népszerű nagyobb cégeknél az office-massage is.

Kimész a céghez, és megcsinálod a 10-16 jelentkezőt. De ehhez előbb be kell jutni a céghez - ismeretség nélkül nehéz. Meg kell egy weboldal vagy valamilyen online naptár ahol a jelentkezéseket és a menetrendet kezelni tudod - itt nem jó a "fölhív és beírom a naptáramba" módszer.


Az, hogy mennyire vagy szép teljesen másodrendű.

Aki nem a boldog befejezés miatt masszíroztat annak a tudás számít nem a kinézet.

Mondjuk egy happy ending +3-5eFt, de azt neked kell tudni, mi az amit bevállalsz és mit nem.

2021. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

fél évet voltam masszázsszalonban Budapesten. 0 db utcáról beeső ügyfelem volt. Akik voltak, azok mind ajánlás útján, vagy hirdetés útján jöttek.


És nem, nem délután akartak masszíroztatni, hanem éjszaka kellős közepén, 1 meg 1:30.. Hétvégente olyan szinten volt pangás, hogy értelme nem volt bent lenni a szalonban.


"mert nagyon monoton és a pénz se elég"


Ez is monoton.. főleg egy 1,5 órás masszázs, miközben a vendég energiavámpír panaszkodását hallgatod. + helybérlet, vállalkozói költség, marketingköltség amíg ki nem épül a vendégkör és te vagy a vendégért nem pedig ő érted.


Nekem nem jötte be. Pedig nem csak mezei 2 hetes tanfolyamot végeztem, hanem gyógymasszőrit. Fürdőkben nevetséges 180e Ft-os bruttó fizut kínáltak.. mert hogy a jattból összejön a többi.

2021. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Másodállású katásként
2021. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a jófogáson egy csomó masszőr állás van komoly fizuval, ott nézz szét.
2021. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
#7 Ott nem masszőröket keresnek, ha nem prostikat! "Még masszíroznod sem kell tudni, de MASSZŐRT keresnek viszont kikötés, hogy csinos legyél 18 - 30 éves és "női masszőrt" keresnek ez is kikötés."
2021. dec. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#3 Hogy ne számítana külső nyilván nem az a lényed, de számít. Nincs ebben semmi kivetni való abban amit a kérdező írt a külsőről az egy jelentős befolyásoló tényező lehet, hogy el mennyen a masszőrhöz a vendég. Ha megyek masszőrhöz nézhet ki akármilyen jól, ha nem tud jól masszírozni nem megyek többet hozzá.
2021. dec. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!