Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol könnyebb, egyszerűbb...

Hol könnyebb, egyszerűbb vállalkozást, céget indítani, az usában, vagy itthon?

Figyelt kérdés
Főleg a bürokrácia része érdekel.
2021. szept. 9. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
itthon
2021. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Leírhatod bővebben is, ha van kedved. Minden érdekel.
2021. szept. 9. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
USA-ba elvileg sokkal kevesebb a cigánykodás ilyen ügyekben, Magyarországon egy agyrém.
2021. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az 1-es pont az ellenkezőjét mondta, bár elég szűkszavúan.
2021. szept. 9. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Akkor én bővebben, de idézek, mert a neten sok infó van róla, még keresni se kell, mondhatni "szembejön".

"a legegyszerűbb az egyéni vállalkozás, mely alapítása ingyenes. Azonnal megvan és nem szükséges hozzá ügyvéd bevonása."

Az amerikait nem tudom,de ennél egyszerűbb nem létezik.

2021. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Ez is szembejött...

Céget alapítani ma már nagyon egyszerű, pillanatok alatt el lehet készíteni a szükséges dokumentációt a rendelkezésre álló iratminták alapján. Míg az egyéni vállalkozás megindításához nem kell semmi, csak az igazolványt kell kiváltani és adószámot igényelni

2021. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös,azért ez csak így leírva egyszerű😄

Úgy tudom, az usában nem kell bejelenteni a tevékenységet és a vállalkozás tulajdonosát sem. Itt be kell. Sok tevékenységhez, még ha olyan is amit te írtál, telephelyengedély, iparkamarai tagság, szakmai végzettséget igazoló papír stb kell, sok ilyen van még.

Ezeket a netes tartalmakat magam is ismerem és szerintem a zömét olvastam is.

2021. szept. 9. 19:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Az USAhoz..

Nem jelentesz be tevékenységet, nincs tulajdonos.

Akkor mi van? Hogy állít ki számlát? Hogyan adózik? Hogyan ellenőrzik?

Engedd meg, hogy kételyemet fejezzem ki..

Sok tevékenységhez az USAban is kell ilyen-olyan engedély, bár a korlátlan lehetőségek országa,de nem olyan szabadon.

2021. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, bejelented a tulajt, de a nyilvántartásokban nem szerepel a neve, a tevékenységet pedig nem szükséges bejelenteni.

Jöhetnek még különbségek, aki tud.

2021. szept. 9. 20:46
 10/13 anonim ***** válasza:
“ Míg az egyéni vállalkozás megindításához nem kell semmi, csak az igazolványt kell kiváltani és adószámot igényelni”… milyen igazolványt? 🙄🤣
2021. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!