Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni a dropshippinget a vállalkozásom mellé, vagy lehetnek negatív hozományai?

Figyelt kérdés

Szóval gyártok egy terméket, amelyet a saját webáruházamban árusítok.

A szállítást nem én intézem, hanem egy erre alapozott cég szolgáltatását veszem igénybe… De az ipari telephelyen túl van egy raktár is a tulajdonomban, amit egyébként 100 százalékban ki is használok.

Jelenleg több/egyéb termékre nem lenne hely.


Még annyira nem tudom, hogy hogyan is működik ez a dropshipping, hogy bele is vágjak, de első körben az érdekelne, hogy szerintetek érdemes e egyáltalán gondolkodni benne és rászánni az időt hogy utána nézzek…


Érdemes?


Ugyebár nagy előny, hogy nem kell több hely hozzá…



A termékemnek valódi konkurenciája nincs, mert pont ilyen termék gyártásával csak kandadában foglalkoznak, amennyire tudom, de Európában biztosan nem…


Viszont van sok olyan jellegű konkurencia, ami nem ugyanaz, viszont hasonlít több szempontból is az én termékemre.

Ha valaki úgymond beéri azzal is, akkor végülis lehet egyfajta alternatíva az én termékemre.


Mivel ezzel a dologgal csak én foglalkozom, van a weboldalnak egy minimális bevonzó képessége, ez dropshippingnél ugyebár előny lehet…


Ezeket a hasonló, “részben alternatíva” termékeket árusítanám én is az oldalon egy magasabb árréssel, hogy azért legyen profit is.

Ugyanis ha valaki ezeket a termékeket veszi meg, akkor valószínűleg úgysem venné az enyémet, mivel jelentősen drágább (jóval magasabb minőséget is képvisel). De ezzel együtt még lehet hogy kiváncsi rá és felmegy az oldalra, hogy elolvassa a részleteket… Ha mást akar venni, akkor az előnyös ha pont ott látja meg.


Ha esetleg emiatt viszont jelentősen megnőne az oldal látogatottsága is (mondjuk nem annyira hiszem), akkor viszont másik cégtől kéne weboldalt bérelnem mint most, vagy sajátot vásárolni, mert ennek most is a határait feszegetjük… Az viszont + költség.


Amúgy van egy ismerősöm aki ezzel foglalkozik, de Ő azt mondta, hogy csak félillegálban éri meg ezzel foglalkozni, nálam meg ilyen lehetőség nem játszik.


Mit gondoltok?


Előre is köszi!



2021. szept. 16. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Dropshipping? 2010-et írunk? Mert ez akkoriban volt kb menő, azóta kifulladt eléggé
2021. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2021. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kérdésben leírtam egy elég konkrét esetet…

Jó lenne, hogyha a válasznál ezt figyelembe vennétek.


Az meg nagyon nem tud érdekelni, hogy mit mond Jeff Bezos vagy Elon Musk.

2021. szept. 16. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Működhet, de nem "dropshipping" formában (ahol a vevő neked fizet és te fizetsz a gyártónak aki a vevőnek küldi a pénzt), hanem a gyártócéggel szerződéses partnerként (ahol a gyártó neked küldi a terméket, te átcsomagolod és te állítod ki a számlát a vevő felé, de a gyártó vállalja a garanciát).
2021. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
edit: "vevőnek küldi a pénzt" helyett "vevőnek küldi a terméket"
2021. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt ugye tudod, hogy ha Kanadából droppshippingelsz, akkor még a kinti árra rájön a 27% ÁFA + a vámkezelés, amit be kell építened az eladandó árba, plusz a saját hasznodat.

Gondolod, hogy a vevőnek így is megéri?

2021. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem Kanadából dropshippingelnék…


Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de olyan termék amit én is gyártok, az egész Európában nem érhető el máshol…

Nagyon hasonló terméket gyártanak Kanadában, amiről tudok.


Amiket dropshippingelnék, azok sok helyen elérhetőek.

2021. szept. 16. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de olyan termék amit én is gyártok, az egész Európában nem érhető el máshol…"

Perszepersze...

2023. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8.


Egy kicsit elkéstél a válasszal…


Amúgy végülis nem csináltam meg, de elkezdtem 6 alternatív termékeket is árusítani, mint viszonteladó, bővítettük a raktárát, illetve fejlesztettük a weboldalt is.


Most ezek ugyanannyi bevételt termelnek mint a saját termékem, de a profit magasabb részéért felelősek… Sajnos úgy néz ki, hogy inkább muszáj lesz, ebbe az irányba növekednünk, mert a saját termékemmel nem tudunk külföldön érvényesülni, a rengeteg próbálkozás ellenére sem… Túl nagyok lennének a marketing költségek, például.

2023. aug. 31. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mese mese mátka, pillangós madárka.
2023. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!