Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Teherautós fuvarozáshoz...

Teherautós fuvarozáshoz milyen papírokra, engedélyekre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Van egy Citroen Jumpy kisteherautóm, ami nyáron klíma szerelős melós autó, azonban mivel ez szezonális tevékenység, télen nem tudom kihasználni. Ezért gondolkodtam el bérfuvarozáson, főleg a téli időszakokra.

Azt szeretném tudni mire lenne szükségem ahhoz, hogy ebbe belevágjak. Teherautó, és vállalkozás megvan ugye.

A követelmények, esetleges szakmai végzettség, vagy vizsga, illetve a formalitások (pl vállalkozás tevékenységi körét mivel kell bővíteni, hol kell lejelenteni a tevékenységet, milyen plusz díjakat kell megfizetni az általános adózáson kívül, stb..)



2021. okt. 7. 21:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy csak belföldi fuvarozásban gondolkodnék.
2021. okt. 7. 21:03
 2/9 anonim ***** válasza:
3,5t alatt csak jogsi kell.
2021. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 a sofőrnek....
2021. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyilván, de a kérdésből feltételeztem, hogy ő vezetne.
2021. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy ő vezeti a saját autóját, még édeskevés a b jogsi.

102-es orvosi kell mint sofőr

Mint vállalkozó pedig tevékenységi kör,kaf szám,fuvarengedély,szakmai irányító, árubiztosítás stb....

2021. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nemnem, ez egyáltalán nem így van. Ahogy fentebb is lett írva 3,5t alatt bőven elég a b jogsi belföldre. Fuvarengedély és egyéb sallangok nem kellenek. Nyilván más a helyzet, ha 3,5t felett van, külföld, etc. De ha egy dobozos autóval akar szállítgatni, arra a b jogsi bőven elég, nem kell más (ofkorsz vállalkozás, számlaképesség nyilván, de az adott is, ahogy írta).
2021. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 neba hogy árubiztosítás nélkül bármit is csinálhat...

Teszemazt sima házhozszállítást csinál és pofáraejt egy másfélmillás tévét, ott nem mondhatja hogy bocsi....

2021. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig de, nem kötelező. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy nincs felelőssége az áruval kapcsolatban. De ha nincs biztosítás, akkor saját zsebből kell megoldani. A biztosítás az nem a megrendelőt óvja, hanem a fuvarost.
2021. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hozzászólást.

Valóban, én lennék "minden egy személyben" plusz persze Bt miatt más tag is van a cégben, mint tulaj - de különösebb szakirányú végzettségük nekik sincs (Klímázással kapcsolatos sem, csak formalitás miatt vannak benne)

Kizárólag belföldi kisáruszállítás az ami érdekelne.

2021. okt. 8. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!