Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Színtévesztőként lehetek...

Színtévesztőként lehetek egyéni vállalkozóként 3,5 t furgonnal áru/csomagfuvarozó vagy kellenek olyan engedélyek (például fuvarozáshoz), amit már nem kaphatnék meg?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azon csodálkozom,hogy hivatásos jogsit kapsz. Hogyan? Boríték?
2015. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ha nem tudod, mi az a színtévesztés, akkor minek szólsz hozzá?

persze, ha tudsz gyakorlati példát fehozni, miért is ne járhatna, várom.


segítségképp elmondom, bizonyos árnyalatokat nem feltétlenül látok. ez a teszteken oké, hogy kijön, de én még nem tapasztaltam olyan dolgot(mivel általában a környezetben semmi sem egyszínű, más-más árnyalattal, hogy tegyük fel egy gyalogos beleolvad a pont olyan zöld háttérbe, hogy ne vegyem észre. senki sem járkál talpig zöldben, és nagy valószínűséggel a haja sem zöld...:D


szerintem teljesen indokolatlan már pusztán az is, hogy B kategóriánál tovább nem csinálhatok jogsit. valósághoz semmi köze nincs.

2015. dec. 7. 13:06
 3/5 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, sokkal veszélyesebb, aki rövidlátó vagy egyéb problémája van...ő felveszi a szemüveget, és akár kamiont is vezethet vagy buszt 40-50 emberrel mögötte.
2015. dec. 7. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rövidlátó felveszi a szemüveget és már megfelelő is a látása.

Neked viszont nincs rá megoldás . Amúgy meg nem is tudod teljesen megállapítani, miben hátráltat a színtévesztésed, mert nem tudod, milyen az, amikor nem vagy színtévesztő.

2015. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

lenne rá szemüveg, viszont csak "kényelmi" célt szolgál, alkalmasságin nem alkalmazható.


de mondom, a lényeg az, hogy akár meg tudom különböztetni a zöld vagy épp a vörös néhány árnyalatát, vagy nem, attól én még tudok tájékozódni a környezetemben, és észlelem a különbségeket, mert elég életszerűtlen, ha az egész környezet egyetlen szín különböző árnyalataiból állna.


de végülis nem ezért jöttem ide, hogy veszekedjek, csak az érdekel, hogy egy ilyen vállalkozáshoz szükséges engedélyek is beletartoznak-e a szabályozásba. tippelni én is meg tudom, hogy valószínűleg így van, de hátha valaki pontosabban meg tudja mondani.

2015. dec. 7. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!