Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyblegyen a részesedés?

Hogyblegyen a részesedés?

Figyelt kérdés

Egy üzleti ügyhöz tudnék beszállni, amiben hárman veszünk részt. Ketten adnánk a pénzünket bele, a harmadik pedig csak a munkáját.


Milyen arányban reális felosztani a profitot ilyen esetben?


2021. okt. 12. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Amilyen arányban meg tudtok egyezni.

Erre nem létezik semmiféle séma.

Ha pénzzel beszállok akkor elvárok egy profitot, "kamatot", ez mindenképpen kéne nekem.

Lenne egy minimum igényem, amire mindenképpen igényt tartok.

Ez abszolut érthető, ugye?

Aki a munkáját adja, nyilván "elvár" egy jövedelmet.

Ha mindenki megfogalmazza az igényét és ezt kitermeli a vállalkozás, akkor jó.

Tovább nem ragoznám, bár vannak még szempontok.

2021. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez egyszeri üzleti ügy, nem folyamatos. Így a dolgozó félnél nem jövedelembe nyilvánul meg. Résztvesz a műveletben, mondhatni.

Egyszeri profitról beszélúnk. 40-40-20 reális lehet?

2021. okt. 12. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a konkrét számok nélkül, de legalább a reálisan tervezett várható hozadék nélkül nem lehet megmondani.
2021. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A befektetett pénz 10 millió egyik féltől, 10m a máaiktól, a harmadik fél semmi pénzt nem ad.

1 millió Ft profit esetén mennyire?

5 millió profit esetén mennyire érdemes arányában a harmadik félnek adni belőle?

2021. okt. 13. 07:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Most én mondjam meg?

1 millió profit? Az az egyetlen millió jár 1 évre az egyik 10milliós befektetőnek a befektetéséért, így a többi hoppon maradna.

5 millió profit? 2*1 millió a 2 befektetőnek 3 millió munkabérként a "dolgozónak" én ennyit kevesellnék is.

2021. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!