Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyelore elmeleti kerdes!!!...

Egyelore elmeleti kerdes!!! Ez eletkepes vallalkozas lenne hosszutavon? A diplomam melle el kene vegeznem tanfolyamot, ha ezzel szeretnek foglalkozni?

Figyelt kérdés

Masodeves hallgato vagyok jelenleg, gazdalkodas es menedzsmentet tanulok. Hamarosan specializalodni kell ugye es ha az otletem eletkepes, akkor lehet hogy a team academy-t valasztanam.. A szakot alapjaraton nem szeretem, viszont kezmuveskedni imadok. Nagyon jo lenne, ha ezt a hobbimat nem csak hobbi szinten uzhetnem, hanem (akar kiegesziteskent) "megelhetnek" belole. Ehhez, hogy en kezmuves termekeket arusitsak, el kene vegeznem valamilyen tanfolyamot? Kozossegi oldalakon, weboldalon el tudnam kepzelni ezt a vallalkozast, hisz nem egy ilyen van a piacon...

A jelenleg magamnak keszulo figurakkal csinaltam egy gyors koltsegvetest.. Ha 100 darabot akarok eloallitani, az nagyjabol 5 ora, az anyagkoltsegem pedig 2300 Forint 100 darab figuranal.. Egy figurat nagyjabol 600 Forintert el lehetne adni, de akar tobbert is.. A profit tehat 60000-2300= 57700 Forint... Mivel a konyvelest es a reklamot en vegeznem, igy minden kiadas es bevetel engem erintene.

Ez most csak egy termekkel lett kiszamolva, de evszaktol, unneptol fuggoen tobbfele targyat keszitenek..

Nagy hulyeseg? Hamar meghalna ez az otlet? :( ugy erzem ha ezt meg tudnam valositani, akkor nem ereznem kidobott eveknek az egyetemet

21/L


2021. okt. 21. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki venne ilyeneket?
2021. okt. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem egy kezmuves csoportban lattam mar, hogy felteszik hogy miket keszitettek es kerdezik sorra toluk, hogy eladasra is csinalnak-e... Van olyan, aki irja hogy az oldalan megrendelhetoek es hihetetlen hogy milyen osszegekert el is tudjak adni oket...

Karacsonykor, husvetkor asztaldiszeket, ajtodiszeket keszitenek, emellett gyerekszobaba diszeket, eskuvokre, szulinapokra ajandekokat... (eskuvoi diszletet mar csinaltam amugy egy 40 fos eskuvore, az alapanyagok osszesen 10 ezer forintba kerultek.. Rokonnak az eskuvoje volt, azt mondta, hogy hasonlo dekoraciora tole 90 ezer forintot kertek volna el, akkor dontott ugy, hogy o fizet nekem mindent, csak csinaljam meg en)

2021. okt. 21. 00:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen figura ez, hogy ennyire kicsi az anyagköltség?
2021. okt. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Filc anyagbol keszult kb 5 cm-es, fara akaszthato manok.. De ezen kivul persze mas is lenne, aminek nagyobb az anyagkoltsege, viszont annak az eladasi ara is magasabb lenne
2021. okt. 21. 01:07
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Probald meg, minimalis raforditast igenyel, parat megcisnalsz es megprobalod eladni.
2021. okt. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg nem aktualis :) csak jott az otlet, hogy hogyan tudnam a diplomamat hasznosítani ugy, ha olyat csinalok amit szeretek.. A kopogtatokat vagy asztaldiszeket gyartanek, ahhoz nem kene egy tanfolyamot elvegezni?
2021. okt. 21. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Végzettség nem kell hozzá, de a számokkal nincs minden rendben. Mennyi időt és pénzt kell marketingre fordítanod, hogy el tudj adni 100 ilyen öt perc alatt elkészülő izét?
2021. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Marketing eloszor nagyobb csoportokban, ismerosok altal lenne szerintem

100 darab nagyjabol 5 ora

2021. okt. 21. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből nem lesz 100 db eladás.
2021. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mi az a kézműves termék.


Díszes fakanál faragáshoz, vesszőkosárfonáshoz szerintem nem kell tanfolyam, de bőrdíszműves áruhoz, nemesfém ékszerekhez már igen.

2021. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!