Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy olyan vállalkozá...

Szeretnék egy olyan vállalkozást elkezdeni, amiből 3 éven belül stabil megélhetést biztosít számomra. Lehetőségeim?

Figyelt kérdés

-tőkém nincs

-3 év múlva nem szeretnék napi 4 óránál többet dolgozni

-havi minimum nettó 800 e - 1 milliót szeretnék kapni a vállalkozásomból


Megvalósítható e idehaza? Magyarországon, politika mentesen, legálisan, mindent tisztán leadózva. Vagy irreális az egész?



2016. máj. 17. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Semmi.
2016. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Te, én nem akarlak lelombozni komolyan, de 12 évesek tesznek fel ilyen kérdéseket. Ha még annyi vagy akkor oké, mert nincs nagy rálátásod a dolgokra, de amúgy gyorsan verd ki az egészet a fejedből.


1. Nem idegen emberektől fogod megkapni a tuti tippet, hogy mik a lehetőségeid. Az ország döntő része nem él olyan körülmények között amire vágyik (bár az igények is a csúcson vannak az tuti), szerinted ha tudnák a tuti receptet azt neked fogják oda lökni?


2.Ilyen hozzáállással, hogy te nem akarsz 4 óránál többet dolgozni 3 év múlva, felejtő az egész. Egy vállalkozás nem így működik. A legnagyobbakat is az tartja életben, hogy akik vezetik szeretik és élvezik csinálni, és ha kell éjt nappallá téve dolgoznak rajta.


3.Minden megvalósítható is meg nem is. A világ folyamatosan változik, ezt nem lehet belőni, hogy 3 év múlva ebből x hasznom lesz. Számításaid lehetnek, de ennyi, attól függ mibe vágsz bele. De így, hogy konkrétan azt se tudjuk mit akarsz, nincs rá válasz.

2016. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

ilyen elvárásokkal sem itthon, sem külföldön nem valósítható meg.


jelenleg magam is vállalkozom, a bevételem kb. annyi mint amennyit te szeretnél, csak én ezért napi 10-12 órát dolgozom, heti 7 napban, az év 365 napján.

2016. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 tök 8 mit csinálok a leírt kereteken belül. Ha kell ennyiért árkot ások, vagy puszta kézzel malacsz@rt pakolok napi 4 órában. Csak hogy éreztessem a példát.


Több vagyok mint 12, van rálátásom, meg 1 bukott vállalkozásom. csak kíváncsi voltam, hogy mit mondanak rá az ittlévők. Tudtam, hogy nem kapok semmit. Egyik "mit vállalkozzak" kérdésre sem jön épeszű válasz, nem csak itt, hanem az egész neten, direkt vállalkozással kapcsolatos forumokon sem..


amúgy meg szerinted bele kellene törődnöm a sz@ros 100e-es fizetésbe tanult, szakmunkás emberként? reménykedni, hogy 40 év alatt nem tesz tönkre a munka, és hogy fogok akkor kapni nyugdíjt? Valahogy nem tudom elfogadni sem a 40 év munkát, sem erre az államra való támaszkodást 35-40 év múlva, sem a mostani sz@r fizetést sem. (ebből a fizuból nem lehet takarékoskodni, mert akkor az életem hátra lévő részét csak a pénz kicentizésével kell töltenem)


Vicc kategória, hogy az életemet, amiből csak 1 darab van és megismételhetetlen 500-800Ft os órabérért adom el, és olyan munkát végzek amit még csak nem is élvezek. És még mielőtt valaki azzal jön, hogy "tovább kellett volna tanulni, diplomát szerezni" közlöm vele, hogy mellettem a soron van jogász, van belgyógyász, mérnök és építész végzettségű ember. Szóval a diploma sem egyenlő a jó fizetéssel.



#3 Az kevés. Persze, ha a jövőben 1-5 év múlva meg tudod többszörözni, esetleg tudod automatizálni, akkor még nem is olyan vészes. Dolgoznék én 3 évig 365 napban (sőt tovább is), ha 100%ra lehetne tudni, hogy 3. év végén hátradőlhetek és élvezhetem a munkám gyümölcsét.


Hosszútávon te sem vagy jobb helyzetben, mint egy gyári modern betanított munkás rabszolga. dolgozol, hogy dolgozhass, a fizetésednek meg semmi értelme, mert nincs időd kiélvezni a pénz nyújtotta kényelmet.

2016. máj. 17. 21:37
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok. Remélem nem vetted személyeskedésnek, én csak leírtam a véleményem. Ilyen gazdasági helyzetben élünk, sokak nyakán szorul a hurok. Én huszonéves vagyok, és gyakorlatilag semmi jövőképem nincs, pedig elvileg egy top szakon fogok végezni jövőre. Egyébként abban igazad van, hogy a diploma nem garancia semmire, sőt.


Megkérdezhetem milyen szakmád van? Próbáltál már külföld felé mozdulni? Én abban több lehetőséget látok. Ahogy lustulnak el az európai emberek, annál többet fizetnek kint a szakmunkásoknak.

2016. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
nem kell beletörődni a sz*r bérekbe, de az elképzelésed a mai viszonyok között teljesen irreális. Vállalkozni akarsz, abban is dolgoznod kell, sokszor többet, mint alkalmazottként. Persze jobban is élsz, viszont mindig ott van, hogy ha buksz, akkor bukod mindenedet. Nekem van ugyan 2 alkalmazottam, de soha nem lehet felügyelet nélkül hagyni őket, kell a kontroll, gyakorlatilag amíg ők dolgoznak, addig én is, illetve én még utána is.
2016. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Abban igazad van kérdező, h a diploma sem garancia a jó állásra, a jó fizetésre főleg, viszont, mint látod, a vállalkozók sem lesznek mind kőgazdagok. Minden 100-ból 60 vállalkozás csúnyán megbukik még az első éveben, és további 29 csak vegetál, nullszaldos.

Jelenleg nagyon nehéz kitalálni mi az ami legális és tuti nyereséges. Illegális üzleteket tudok mondani (kábszer-fegyverkereskedelem, lányfuttatás, de ezeket messze kerüld, mert börtön a vége!)

Látok nagy elánnal butikokat nyitni, majd 1 év múlva hatalmas veszteséggel kiszállni belőle a vállalkozót.

Szal a tuti receptet senki sem tudja megmondani neked sem itt, sem a való életben.

2016. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

A vállalkozásnak az a lényege, hogy sajnos többet kell dolgozni, akár napi 16 órát, heti 7 napban.

Ismerek olyat, aki 62 évesen dolgozik ennyit, mondjuk van 4 háza, meg 5 autója, és van pénze.

2016. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Érettségi után elvégeztem egy "vízügyi technikusi" képzést 2 év alatt. Mellette volt egy okj-s szoftverüzemeltetői 1 éves (amit ne kérdezzetek mire jó, mert magam sem tudom)


Majd mindezek meg pár év meló után elvégeztem egy szintén 1 éves okj-s gyógymasszőrit (+ mellé pár kiegészítő masszőri tanfolyamot), mert milyen jó lesz majd vállalkozóként.


Na ez utóbbival voltam Pesten közel 1 évig vállalkozó, mire feladtam. Mondanom se kell, hogy a bevétel pont arra volt elég, hogy kifizessem a költségeimet, ne haljak éhen (bár jól se laktam) és nem maradt semmi. Érdekes módon azt mondták, hogy papírforma szerint 1 év alatt ki lehet építeni egy vendégkört ebben a szakmában, nos ezt én nem tapasztaltam, pedig nem tapasztaltam negatív véleményt. Volt jó pár promócióm nyáron, hogy ingyen masszírozgattam embereket, irodába az irodistákat (irodai masszázs). Furcsa, hogy míg ingyen volt, mindenki áradozott róla, naponta ha 300x nem akkor 1x se csörgött a telefon, hogy "mikor jövök újra", ahogy pénzt kértem érte... és messze a konkurencia órabére alatt voltam, már húzták a szájukat és nem kellett.


Most meg nem tudom mit csináljak. előző munkahelyemen raktáros voltam és egy évi 2 milliárdos forgalmú cég belföldi anyagbeszerzését láttam el tapasztalat, és végzés nélkül átlag alatti fizetésért, hiba nélkül. Erre 1 év után megkaptam, hogy a "vezetőség" nincs velem megelégedve. Amire mondtam nekik, hogy akkor csinálják helyettem, ha jobban tudják.


Van hobbim amivel szívesen foglalkozom és napi 12 órát se érzek meg belőle, de abból nem tudom, hogyan lehetne normális összeget kihozni, mert eddig az "előállított" dolgok úgy vannak mint a masszázs volt. Ingyen mindenkinek kell, meg milyen szép és jó, anyagárban adnám, akkor meg mindenki húzza a száját és inkább mégse kell neki. (és akkor hol marad a profitom.)


Amúgy nem sértődtem meg semmin, nyugodtan lehet írni bármit amit gondoltok.

2016. máj. 18. 10:10
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Értem. IT-s témákban vagyok otthon, a szoftverüzemeltetői okj az önmagában felejtő. Ilyen helyekre főleg diplomával vesznek fel, vagy programozónak olyat aki pl. autodidakta módon nagyon profin megtanul programozni otthon, de önmagában az a papír nem sokat ér.


Az viszont jó, hogy a masszőrrel már van tapasztalatod is. Nem írtál semmit a külföldre, én a helyedben biztos megpróbálnám nyugaton. És nem vállalkozóként, hanem mondjuk egy egészség centrumban meg ilyen helyeken, mint masszőr. Én nagyobb valószínűséget látok abban, hogy így teremtessz magadnak jobb életet, mint itthon random vállakozásokba fogni. De ez persze csak az én véleményem.

2016. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!