Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyha Hitelt szeretnék...

Hogyha Hitelt szeretnék felvenni, hogy kell érteni az 1 évet?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok (KATAS), ahhoz, hogy hitelt tudjak felvenni kell egy éves jövedelem igazolás a NAVtol, ezt hogy értsem?

Pl ha én 2021, márciusában indítottam a vállalkozást, akkor 2022 márciusa az egy év vagy 2022 január (mert eltelt a 2021) vagy 2023 január (mert akkor van meg az egy teljes év 2022)

Segítséget előre is köszönöm



2021. nov. 7. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Az egy év az az elmúlt 365 nap ról kell igazolás.
2021. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Lezárt adóév kell
2021. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

#1 válaszoló mindenképpen téved.



Adóév = Január 1-től Decemberi 31 időtartam.

2021. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor a példában az hogy nézne ki? Értem hogy 1 éves igazolás, azt nem értem, hogy hogyan kell nézni. Direkt ezért írtam példát.
2021. nov. 7. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Első teljes lezárt adóéved 2023 elején lesz
2021. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy lezárt üzleti évnek hívják, és naptári évet néznek, vagyis 2021 január és december között, de mivel 2021 márciusában indítottad a vállalkozást, ezért 2022.január 1 és december 31 között lesz egy teljes, lezárt üzleti éved. A 2021-es, csak tört év, részleges év.

Értem a problémád, bármiféle vállalati hitelt csak egy teljes, lezárt üzleti év után tudsz igényelni, én is ebbe futottam mindig bele. Nekem most lesz meg december 31-el, vagyis január 2-án már rohanok a bankba, és be vagyok tojva, hogy nem is fognak adni, vagy nem annyit, amennyi kellene. Addig legfeljebb Providentezni tudsz személyi kölcsönként, de az meg uzsorakamat.

2021. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!