Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki szegényemberből nagyon gazdag lesz a saját erejéből?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy apránként, lépésről lépésre épít fel egy sikeres vállalkozást, szülői vagy egyéb tőke nélkül…


Mennyire lehet az gyakori, hogy olyan ember aki valaha alkalmazotti fizetésből élt alacsony színvonalon, nagyon gazdag lett (minimum több ingatlannal egyenértékű vagyon pl.) a saját erejéből?


Egyáltalán létezik e ilyen?



2021. nov. 11. 21:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

Lemaradt...


[link]

2021. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Az alapvetően igaz hogy a mai milliomosok (dollárban/euróban értve) többsége első generációs, de ez közel sem jelenti azt hogy önerőből lettek azok.
2021. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy létezik.

De egyik sem Szabó Péter videók nézegetésével lett gazdag.

2021. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy nagyon nehéz kérdés, és objektíven nem lehet rá korrekt választ adni. Azt ugyanis ha valaki örököl pénzt, nyer a lottón, átvesz egy befutott családi céget stb. egyértelműen megállapíthatjuk, és mondhatjuk hogy ő nem őnerőből lett gazdag.


Viszont ennek az ellenkezőjét "idegenekről", akiket személyesen közelről nem ismerünk nehéz kijelenteni.

Honnan tudjuk, hogy jóskapista nem azért kapott meg egy középvezetői pozíciót (amire egyébként esélytelen lett volna) mert dezső a padtársa volt középiskolában? Lehet hogy utána valóban felküzdötte magát vezérigazgatóig, de enélkül el sem tudott volna indulni a karrierje. Honnan tudjuk hogy jóskapista nem azért került be egy jó oktatási intézménybe, ezzel megalapozva a karrierjét, mert az apja az igazgató szomszédja volt? Honnan tudjuk hogy jóskapista vállakozása nem azért lett sikeres, mert a sógora beajánlotta a haverjának, és így egyből kapot egy nagyobb megrendelést? ÉS még sorolhatnám.


Ha valakiről tudjuk hogy volt hasonló "segítsége", akkor ő nem önerőből lett gazdag. De ha valakiről nem tudjuk, attól még lehet hogy volt neki. Az ellenkezőjét lehetetlen bizonyítani, főleg így általánosságban, számunkra legfeljebb a médiából (onnan is csak befutásuk után) ismert emberekről.

2021. nov. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Csak ha "árja" schindler...
2021. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

Igen, pl. én :) Érettségi után abszolút 0 Ft-om volt, ekkor elkezdtem vasat gyűjteni, és eladni a Vaterán az itthoni felesleges cuccainkat, majd a szomszédok felesleges cuccait, majd híre ment, elkezdtem hagyatékot felvásárolni. Majd NAV árverésen ingatlant vettem (üres telket pár száz ezerért, amit 2-3x-os áron eladtam), aztán helyben telket, garázst, stb. (ez pár évig eltartott), ma meg már felvásároltam a társasházat, lebontattam, és az üres telket eladom, tisztán 40 milla lesz a nyereség... meg lehet csinálni :)

Ja, és nem szálltam be a mókuskerékbe, soha egyetlen napot sem dolgoztam senkinek!

30/F

2021. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#12 de azt se, hogy a gazdag szülei adtak neki egy befutott vállalkozást.
2021. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Aki tud angolul érdemes megnézni, elég tanulságos.


https://www.youtube.com/watch?v=3LopI4YeC4I

2021. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

1 ismerősöm.

Gombát termesztett..

Sajnos kisemmizték a cégéből.

Elmesélése szerint úgy kukázta az első melegházához a vasakat a méhtelepen olcsón.

Aztán pár év után már taposták a pénzt szó szerint 1 zsákba annyi volt.

Nyílván jó érzék kellett hozzá, hogy mit termeljen.

Még így is ami nem az ő nevén volt ház, autók stb több milliót érnek...

Ha még él akkor most Valszeg pálinkát főz bár ez már inkább hobbi sztem.

10 éve nem láttam már...

2021. nov. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!