Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért mondja magát mindenki...

Miért mondja magát mindenki sikeres vállalkozónak? Jól esik kamuzni? Vagy Magyarországon minden vállalkozó sikeres és gazdag?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

KI az a mindenki, aki sikeresnek mondja magát?

Vállalkozó vagyok, sosem mondtam magam sikeresnek itt a gyk-n.

Kérdésnek álcázott állításod cáfolva.

2021. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg aki nem sikeres, az nem marad vállalkozó.

Különben is, mi az a siker? Ha már normálisan fent tudja belőle az életét tartani, az végül is sikeres. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy milliókat keres vele havonta.

2021. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vállalkozó, se gazdag. Most jobban fogsz tudni aludni ettől?
2021. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki sikertelen, az miert hangoztatna ezt itt? Nyilvan a sikeresek irnak tulnyomo tobbsegben.
2021. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak sikeres van. A sikertelen csak adótartozó.
2021. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kérdésedben ott van a válasz.

Mivel valójában sikertelen az illető, itt, a virtuális világban, arc és mindenféle személyes adat nélkül megpróbálja magát sikeresként aposztrofálni és begyűjteni az elismeréseket. Miután kapott néhány elismerő megjegyzést, hozzászólást, vagy üzenetet, kicsit megnő az önbizalma és kezdi elhinni, hogy ő valóban sikeres. Ez egyfajta skizofrénia, ami a virtuális világ megjelenésével párhuzamosan alakult ki a komplexusok emberek egy részében.

Gondolj vissza a klasszikus társkeresős történetre, amilyenbe egyszer-kétszer én is belefutottam, úgyhogy tanúsíthatom: álmaid nőjével/pasijával levelezel, aki értelmes, művelt, stílusos, jómódú és telefonon a hangja is megnyerő – de amikor megjelenik a randin, akkor meglátod, hogy 10 cm-rel alacsonyabb, 10 kg-al kövérebb, az elegáns ruháit felcserélte valami kopott pólóra és a szövegeket, amiket írt neked, mind másolta; egyedül a hangja stimmelt.

Nagyjából ugyanez a helyzet.

2021. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Paczalos István ***** válasza:
Én sikeres munkavállaló vagyok. Megbecsülnek, elfogadható a fizum, viszonylag jól meg is tudok élni a családommal.
2021. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak olyan akciófilmekezt készítenek, ahol a főhős a végéig nem hal meg? Miért nincs olyan, hogy az elején meghal és utána nem történik semmi?
2021. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!