Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül levédetni egy...

Mennyibe kerül levédetni egy cégnevet?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy vannak különböző osztályok, de nem találtam meg pontosan, hogy melyikbe tartoznék, meg őszintén nem is nagyon értem ezeket. Informatikai szolgáltatásokkal foglalkozok és ahhoz szeretnék cégnév alatt működni, most e.v.

2021. nov. 15. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
és minek levédetni? Ismerek vállalkozást aminek évi 400 milliós bevétele van és nincs levédetve.
2021. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Könyvelővel beszéltem, csak akkor használhatok fantázianevet, ha levédetem és bejegyeztetem. Nem lenne igaz?
2021. nov. 15. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországról világszerte szerintem nem is lehet.


Max EU-ra, de még az se biztos.

2021. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Könyvelővel beszéltem, csak akkor használhatok fantázianevet, ha levédetem és bejegyeztetem. Nem lenne igaz?"


A könyvelőd elég hülye!


Bármilyen nevet használhatsz, nézd már meg a kínaiakat is...

2021. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Max olyat nem használhatsz ami már foglalt.
2021. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Milliárdos bevételű cégek futnak levédetés nélkül. Teljesen felesleges, ez itt nem a Szilícium-völgy.
2021. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

"Milliárdos bevételű cégek futnak levédetés nélkül."


Minek védese le, ha csak a komától kapja az állami megbízást, más országban az üzleti modellje meghalna egy hét alatt, ki akarná ellopni?

2021. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt igazából csak akkor érdemes ha a céged gyárt egy saját ezközt stb. Egyébként teljesen felesleges mert bizonyos szinten a hazai piacon alapból le van. Nem lehet két Pisti kft stb
2021. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor használhatom, amit akarok, de a számlán továbbra is, mint e.v. fogok szerepelni?
2021. nov. 16. 05:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, egyéni vállalkozóként a szolgáltatásodhoz vagy termékedhez használhatsz fantázianevet, de az nem lehet megtévesztő.


Tehát pl. a Csipkejózsika nevet használhatod az általad gyártott lekvárodhoz, de nem írhatod rá, hogy Csipkejózsika Kft, mert nincs céged.

2021. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!