Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyit kereshetek maximum...

Mennyit kereshetek maximum évente, ha felállású KATA vállalkozó leszek?

Figyelt kérdés
A KATA vállalkozó 12M forintot kereshet évente, de ez vonatkozik a felállásra is (ami 25000Ft havonta)? Valamint egy 6 órás bejelentett munka az főállásnak számít ilyen szempontból, vagy csak a 8 óra minősül annak?
2021. nov. 22. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti 36 órát elérő számít főállásnak, vagyis még a 7 óra sem az. Bármennyit kereshetsz katásként, akár 12 millió felett is. Nekem több ügyfelem is van, akik 15-16 milliót keresnek évente, mert még a büntiadóval együtt is jobban megéri nekik, mint bármilyen más vállalkozási forma. Bár jövőre lehet némelyiknek az átalányadó jobb lesz. Szóval lényeg a lényeg, nincs maximalizálva, hogy mennyit kereshetsz katásként. Akár 100 milliót is, csak baromi sok lesz a különadó rá.
2021. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:
Az még kimaradt az előzőből, hogy a bevételi határ havi 1 millió, akár főállású vagy, akár másodállású.
2021. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs havi bevételi határ a katánál. Semmi sem tiltja, hogy havi kétmilliót keressek.
2021. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:

nyilván arra a bevételi határra gondoltam, ameddig a havi fix összeggel le van tudva az adó. A kérdezőt is bizonyára az érdekelte, hogy ez alacsonyabb-e, ha ő nem főállású KATAs. Azt a részt már korábban tisztába tettétek, hogy ez nem egy abszolút határ, ami fölött ne kereshetne a KATAs, csak ott plusz adót kell fizetnie.


És abba már ne is menjünk bele, hogy ha a kérdező nem tárgyi adómentes tevékenységet folytat, akkor évi 12 millióig ÁFA mentes lehet, a fölött viszont már bejön az ÁFA, bizonyára azt is szeretné elkerülni.

2021. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eskű nem akarok kötözködni, de ez így azért ebben a formában nem igaz. Lehet 12M felett a bevételed és nem tárgyi mentes, nem biztos, hogy beleszámít az áfa keretbe.
2021. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Évi 12 millió Ft. Ha januárban kiszámlázol 12M Ft-ot és befizeted decemberig a havi 50/75 ezer Ft-ot, akkor is jó. Akkor is, ha minden hónapban 1M Ft-ot számlázol amellett, hogy fizeted a havi KATA díját.
2021. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy ha 12M Ft felett jársz, azután az összeg után 40% adót kell fizetni, tehát majdnem a fele bukó az azutáni beévetelednek. Én ha hamarabb elérem a keretem, mint december, inkább nem dolgozok, hogy ne vegye el az állam a felét a munkámnak.
2021. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!