Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozók! Katás...

Anett80 kérdése:

Katás vállalkozók! Katás vállalkozó bújtatott munkaviszonyban? Ti mit tennétek, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Kezdő fodrászként próbálok elhelyezkedni, és a mai "állásinterjú" kiverte számomra a biztosítékot.

Egy fodrász szalonba kerestek fodrászt és jelentkeztem a hirdetésre. Kiderült, hogy székbérlet van, ez havi 60.000Ft és ki kell váltanom a Katás vállalkozói igazolványt is, ez ugye havi 50.000Ft.

Tetszett a hely, egy nagyobb forgalmú szalon,bele is mentem volna, közel az ovihoz is.

Ezek után a tulaj hozzátette, hogy rendszeresen és gyakran ellenőrizve leszek, mikor, hogyan és mennyit dolgozom,milyen az ollótartásom! ezen kívül a munkaidőt pontosan be kell tartanom, reggel 7:00-kor kell nyitni a szalont, a munkaidő fél2-ig tart, egyik héten délelőttös, a másik héten délutános leszek. Délutános műszak fél 2-től este 8-ig. Késni nem lehet, hamarabb elmenni sem lehet, mert ő ezt ellenőrzi. Hétvégén is dolgozni kell, majd előre közli velem, mikor


Kérdezem én, ez nem egy sima alkalmazotti munkaviszony???

Hová kell ide a Kata vagy a bérleti díj, hogy még ezek után, tegyek a zsebébe havi 60.000Ft-ot?

Akkor jelentsen be alkalmazottnak és ne nekem kelljen már kifizetni a 110.000Ft-ot,fizesse ő, és akkor pontosan azt teszem, amit ő mond. Hol van a NAV ilyenkor? Az ilyet miért nem tudják kiszűrni???


Kedves Katás vállalkozók, fodrászok, műkörmösök, légyszi világosítsatok fel, ti hogyan dolgoztok?

Kisgyerekem van, ez mellett a Katás vállalkozói munkaviszony lenne ideális, de nem így...ez a mai interjú egy vicc volt.



2021. dec. 13. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha normalis helyen csinálod nincs ilyen gond. A nav csak panaszra megy ki, nyugodtan jelentsd fel a navnal ot
2021. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A KATA nem erre való.

Az ilyen barmok miatt lett megváltoztatva 21-re a KATA, a kliensenkénti 3 milliós limittel, ami miatt idén 600.000 helyett 2.600.000 adót kell fizetnem... grrr

2021. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
41%

a legtöbb fodrászüzletben a fodrászok vállalkozók. Fizetnek a székbérletért, és valóban jellemzően KATA szerint adóznak. Az nem szokás, hogy az ollótartást ellenőrizzék, illetve egyáltalán a munkavégzést. Esetleg az elején egy munkát megnéz a tulaj, mert azért lehet valami minőségi elvárása. A nyitvatartás kapcsán is lehet bizonyos elvárás, hiszen ki van írva a nyitvatartás, az rontja az üzlet renoméját, ha egy ügyfél zárt ajtót talál nyitvatartási időben.


2. de, éppen erre való a KATA. Amikor az általad említett szigorítást bevezették, éppen azt mondták, hogy lakossági szolgáltatókra van kitalálva, akiknek sok kis ügyfelük van, nem néhány több milliós. És hogy nekik nem is változik az adó.

2021. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A munkámmal nincs baj, jó a kézügyességem. Nagyon jó referenciáim vannak, 300 fotóval, több, mint 100 vendég, sok rendszeresen visszajárt hozzám.

Kisgyermek mellett azonban rugalmasabb munkaidő kell, ezért gondoltam a Katára. Hozzáteszem, a 2 műszakot is tudnám vállalni, de reggel nekem kell oviba vinni a gyereket, itt senki sem tud segíteni.(csak délután)

Akkor mire jó a Kata, ha egyáltalán nem engednek rugalmasan dolgozni??? Nem lazsálni akarok, napi 8órát biztosan fogok dolgozni,vagy többet, de kell egy kis rugalmasság...

2021. dec. 13. 19:47
 5/7 A kérdező kommentje:
A jog tisztán leírja, mi vonatkozik egy katás vállalkozóra, mi ezért "fizetünk" hogy nagyobb rugalmasságunk legyen...
2021. dec. 13. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:

#3


EGYÁLTALÁN NEM erre való. Nem arra való, hogy az alkalmazottad KATÁban legyen, és elkerüld az adót. Ha tiéd a fodrászüzlet, és egyedül vágod a hajakat, arra valóban jó. Alkalmazott KATÁ-ban a rejtett foglalkoztatás kategória, emiatt szigorítottak, és szívta meg ezzel magas hozzáadott értékű egyéni vállalkozók sora, nekem pl két olyan kliensem van idén akinek 6 millió felett számlázok, és ennyi.

2021. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

a KATA nyilván nem való az alkalmazottra. A bújtatott foglalkoztatás akkor is felmerülhet, ha kifizeted a "büntető" adót. Ugyanakkor olyat még nem hallottam, hogy egy fodrászüzlet esetében belekötöttek volna, hogy az ott dolgozó egyéni vállalkozó fodrászok valójában alkalmazottak kellene, hogy legyenek. Pedig szinte minden fodrász üzletben vállalkozók a fodrászok, feltehetőleg számtalanszor ellenőrizték őket. Az ügyfél számára is egyértelmű, hogy nem az üzlettel, hanem a fodrásszal szerződik hajvágásra, neki fizet közvetlenül (ahol alkalmazottak a fodrászok, ott van külön kassza pult, és ott fizetsz).


A kérdezőnek azt javaslom, hogy keressen másik üzletet, bizonyára van olyan, ahol megoldható a későbbi kezdés egyeztetve a többi széket bérlő fodrásszal. De azért arra számíts, hogy valami egyeztetés szükséges, hogy a nyitvatartási idő le legyen fedve. Olyat nem fogsz találni, hogy kifizeted a székbérletet, és akkor dolgozol, amikor akarsz, hiába vagy vállalkozó.


#6 - ha két ügyfeled van, akinek 6 milliót számlázol, és még vannak továbbiak is, akkor a bevételed egy része után már úgyis fizetned kellene a 40%-ot.

2021. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!